111

Новорічне інтерв’ю голови райдержадміністрації Лариси Миколаївни Звірко 4 січня 2018 року

Версія для друкуВерсія для друку

Лариса ЗВІРКО, голова Хорольської райдержадміністрації:„Ми звикли казати „час минає‟. Втім, час – вічний. „Минаємо‟ ми! Залишаються наші справи‟.Сьогоднішня розмова з головою виконавчої влади Хорольщини Ларисою Звірко – уже  не перша з часу перебування на посаді голови районної державної адміністрації. Насамперед скажемо, що жодного разу не чули відмову. А ще відзначимо: перший керівник залюбки узялася поспілкуватися “із пресою”,

а коли точніше, то відповісти на усі запитання «Вістей Хорольщини». Як тоді, так і зараз  газета отримала найповнішу картину, усю інформацію,  теми, які на сьогодні “найгарячіші” та цікавлять читачів нашого часопису. Одразу скажемо: з приводу жодного запитання співбесідниця не сказала, що це, мовляв, “не для медіа”, “це на потім” чи це “не мій формат обговорення”, або іще щось на кшталт цього. І цьому є просте та водночас логічне пояснення:Л.М.Звірко– ерудований та інтелігентний, молодий, демократичний, із сучасним мисленням, європейськими поглядами керівник. Тим паче, що у владі “не чужа, а своя”, народилася і живе у районі. Зважаючи на її порядність, скромність, статечність і людську простоту, вона у преамбулі-бесіді до інтерв’ю одразу ж наголосила: друга річниця у цьому відповідальному кріслі , а все так же хвилюється як у перші дні і переймається роботою, творінням завтрашнього дня. Вони – масштабні та, безсумнівно, вимагають логічних і виважених кроків. Як зробити їх ефективними, як працюється у команді , що думає керівник Хорольщини  з приводу інших актуальних питань, напрацювань, завдань, проблем – ось “червона нитка”, якою пронизано це, на  наш погляд, вельми актуальне інтерв’ю.

- Минув  ще один рік напруженої роботи. Як би Ви особисто охарактеризували  цей період і для себе, і для всіх краян?

- Попри те, що видався 2017 рік не простим , ми проводжаємо його із легким сумом , звісно ж, із певними успіхами і досягненнями. По-перше, хочу подякувати працівникам апарату райдержадміністрації та усіх структурних підрозділів, сільським та головам ОТГ, котрі завжди йшли на зустріч і разом зі мною намагались вирішувати проблемні питання. Період був не зовсім простим, адже всі ми добре пам’ятаємо події,  які пережила наша держава. Я прийшла на посаду у той час, коли держава переживала період кардинальних змін та реформ, які тривають й зараз. Від мене, як керівника району та представника виконавчої  гілки влади,  вимагалося надати жителям краю відповідну підтримку, аби вони відчули, що влада не залишається осторонь їхніх проблем та потреб. Так, було не просто, але доклавши максимум зусиль, мені вдалося вийти на конструктивний діалог з територіальними громадами району. Адже без розуміння та підтримки громад не вдалося б досягнути позитивних зрушень. Коли розпочинаєш роботу із людьми, які також прагнуть змін, то і вирішувати проблеми району та долати труднощі на багато легше. Якщо охарактеризувати коротко період перебування на посаді, то не помилюся, коли скажу, що це був час інтенсивної роботи.

-Звісно, щоб забезпечити потреби, потрібні кошти . Чи достатньо їх було у районній скарбниці?

-За 2017 рік дохідну частину зведеного бюджету району загального фонду (без врахування трансфертів) виконано на 107,5 %.  Фактичні надходження становлять 117 млн. 585 тис. грн., що на 21 млн. 698 тис. грн. більше, ніж сума надходжень до зведеного бюджету району за 2016 рік.
Основним джерелом надходжень до загальної частини зведеного бюджету району  є надходження по податку на доходи фізичних осіб – 65 млн. 961 тис. грн., які становлять майже 57 % від загальної суми надходжень, План надходжень по податку з доходів фізичних осіб зведеного бюджету району у 2017 році виконано на 96,7 %. 
Видаткова частина бюджету району за 2017 рік по загальному фонду виконана на 97,4 %.

-Читачі часто запитують, як живе село, чому на хліб зростають ціни та які справи у аграрній сфері?

Щодо зростання ціни на хліб, можу сказати, що у нас пекарням не вистачає “робочих рук”, а це змушує підвищувати оплату праці трудівникам, а внаслідок цього – підвищувати ціну на хлібобулочні вироби. У цьому переліку також те, що  уряд скасував державне регулювання цін на “соціальні” продукти. Як пояснили в уряді, “головна мета цих змін – зниження адміністративного тиску на бізнес, усунення надмірного втручання держави в економічні процеси, розвиток конкуренції та дерегуляція у сфері ціноутворення”. Очевидно, підвищення цін не уникнути після скасування державного регулювання не тільки у нас, але й по всій країні.
Чільне місце в економіці району займає аграрний сектор. Понад 50 % від загальної суми надходжень до районного бюджету сплачують сільськогосподарські підприємства.
У 2017 році господарствами зібрано 122 тис. тонн зернових та зернобобових культур, урожайність – 50,6 ц/га. На жаль, несприятливі погодні умови не дали можливості аграріям втримати минулорічні показники у цій сфері. Та вони не зневірились. Так, під урожай 2018 року посіяно 10128 га озимих культур, в тому числі 9060 га – зернових.
Району одному з небагатьох в області вдалося зберегти тваринницьку галузь. На даний час район займає друге місце в області по кількості корів та третє місце по кількості ВРХ та валовому надою молока. За 11 місяців поточного року в сільськогосподарських підприємствах району виробили 35,5 тис. тонн молока, по 5731 кг молока від кожної корови.
За цей період сільськогосподарськими підприємствами району сплачено  135,9   млн. грн. заробітної плати, що на 34 млн. грн. більше проти минулого року. Середньомісячна заробітна плата одного працюючого становить 5552 грн.
Розмір орендної плати за користування земельними частками (паями) в цьому році збільшився і становить у середньому 8,2 % (у 2016 році – 7 %) від вартості землі. Найбільшу частку – 94 % – становить виплата готівкою.

- Сьогодні популярним є гасло «Україна – аграрна країна», але і в сільському господарстві не обійтися без енергоносіїв, не кажучи вже про промислові підприємства, діяльність яких напряму залежить від ціни на них. Що Ви можете сказати про роботу промислових підприємств?А чи розвивається підприємництво?

Очікуваний обсяг реалізованої промислової продукції та послуг за 2017 рік становить понад 1 млрд. 238 млн. грн.  (108 % до показника 2016 року). Промислова галузь забезпечила майже 20 % податкових надходжень до місцевого бюджету. Основними підприємствами галузі залишаються ПАТ „Хорольський механічний завод”, ТОВ „Хорольський завод дитячих продуктів харчування”, ПП „Хорольська механізована пекарня”.
Протягом 2017 року кількість фізичних осіб підприємців зросла на 10 осіб та становить 867 підприємців. Зросли обсяги роздрібної торгівлі на 27 % до показника 2016 року.

- Пані  голово, що у Вашому робочому щоденнику можна виділити як «зроблене»?

- Думаю, що жителі Хорольського району відчули за цей період підтримку влади, і не зважаючи на досить важкі часи, які переживає наша країна,  можу із впевненістю сказати, що в районі зроблено досить багато, хоча і попереду ще дуже багато справ. Але все ж таки результати є. На моє глибоке переконання наше майбутнє – це діти, здорова та фізично розвинена молодь. Тому найпершим пріоритетом в моїй роботі стало виведення матеріально-технічної бази закладів освіти та медицини на новий рівень, що відповідає сучасним нормам та вимогам.
На початок 2017/18 навчального року у районі функціонує 15 ЗНЗ (також у ОТГ – 9), де навчається 2264 учнів (також у ОТГ – 617). Функціонує 6 інклюзивних класів, в яких навчається 8 учнів.
По всіх навчальних закладах було проведено ретельну підготовку до нового навчального року та опалювального сезону. Значні роботи проведено по енергозбереженню: капітальні ремонти з заміною вікон та дверей у Хорольській гімназії, Хорольському, Петракіївському та Петрівському НВК, Андріївській, Вишняківській, Штомпелівській, Ялосовецькій ЗОШ І – ІІІ ст., Трубайцівській, Хильківській ЗОШ І – ІІ ст., ДНЗ «Веселка», «Малятко» (м. Хорол) на суму понад 2 млн. 95 тис. грн.; капітальний ремонт покрівлі у Штомпелівській та Ялосовецькій ЗОШ І – ІІІ ст. на суму майже 500 тис. грн.; гідрохімічне очищення та реконструкцію системи опалення у Хорольській ЗОШ І – ІІІ ст. № 1 вартістю 108 тис. грн. Розпочато ремонт покрівлі ДНЗ «Веселка» в с. Штомпелівка. Демонтовано аварійні пожежні виходи у ДНЗ «Веселка» (м. Хорол) та розпочато їх реконструкцію. За поточний рік придбано 16 комплектів класних меблів та 16 учнівських дошок, 4 мультимедійні комплекси, 2 комп’ютерні класи. Всі працівники ЗНЗ та ДНЗ району отримали матеріальну допомогу на оздоровлення, премію за підсумками року, педагогічні працівники також винагороду за сумлінну працю до професійного свята – Дня вчителя.

-Як відомо, 2017 рік став роком реформи сфери охорони здоров’я.  Районна газета  немало писала про неї на своїх сторінках. Підсумуйте , будь ласка, які зміни є найпомітнішими?

-Медицина – одне з болючих питань не лише нашого району, а й України в цілому. Від того, наскільки швидко людина отримає медичне обслуговування, іноді залежить її життя.
До складу Центру ПМСД входять 11 амбулаторій сімейної медицини в сільській місцевості, 2 – в місті та 31 ФАП. Нині в Центрі працює 17 лікарів.
Центром ПМСД надаються всі ті медичні послуги, які передбачено нормативними актами. Лише безкоштовної невідкладної медичної допомоги надано на суму понад 381 тис. грн. Майже 99 тис. грн. спрямовано на забезпечення лікарськими засобами пільгових категорій населення. Крім цього, по Урядовій програмі «Доступні ліки» виписано пільгових рецептів на суму майже 623 тис. грн., повністю за кошти, надані державою.
За кошти районного бюджету та сільських рад, міської ради придбано автомобілі УАЗ 3962,  ЗАЗ SENS, 21 комп’ютер та 3 ноутбуки. У 2017 році продовжена робота по поточному та капітальному ремонту приміщень. У всіх лікувально-профілактичних закладах Центру ПМСД замінено за рахунок коштів районного бюджету вікна на енергозберігаючі. Там, де була необхідність, замінено і двері. Поточні ремонти проводились в більшості ФАПів та амбулаторій.  Проведений капітальний ремонт приміщення колишньої аптеки в с. Новоаврамівка з переведенням у нього Новоаврамівської АЗПСМ.
Для повноцінного та якісного забезпечення належного функціонування Центру ПМСД та його закладів ще багато чого треба зробити. Зокрема, укомплектувати сімейними лікарями сільські амбулаторії у селах Покровська Багачка, Хильківка, Березняки та Андріївка. На 3 амбулаторіях відсутній санітарний транспорт, а 80 % існуючого автопарку потребують капітального ремонту або заміни. Ця робота нас ще чекає попереду..
Вторинна ланка медицини. Бюджет Хорольської ЦРЛ у порівнянні з попереднім роком зріс на 50 %. Додатково рішенням сесій районної, міської та сільських рад, а також субвенцій з обласного бюджету в 2017 році виділено 1 млн. 891 тис. грн., в т.ч для обслуговування вагітних, роділль та породіль в пологовому відділенні, придбання обладнання, інсуліну, меблів, реактивів, електрокардіографів, автомобіля невідкладної медичної допомоги, автомобіля спеціалізованого для забезпечення медичної допомоги, встановлення камер відеоспостереження в ЦРЛ.
Проведено заміну вікон та дверей в поліклінічному відділенні, капітальні ремонти тепломережі, покрівлі лікувального корпусу № 2, дитячого відділення. За кошти Державного фонду регіонального розвитку розпочато реконструкцію пологового відділення – проведено роботи на суму майже 1 млн. 955 тис. грн., за кошти міської ради придбано обладнання на суму 239 тис. грн. Завершити роботи плануємо вже у 2018 році, і в цьому розраховуємо на підтримку з боку сільських та міської ради. За рахунок проекту Світового банку отримано безкоштовно цілий ряд обладнання:

- А які досягнення  і зміни у культурі?

            -Мережа закладів культури району налічує 49, діє Хорольська дитяча музична школа, в якій навчається 240 учнів. За рахунок коштів, виділених на галузь у 2017 році,  проведені поточні ремонти в Штомпелівському, Петрівському сільських будинках культури,  дитячій музичній школі, у Вербинському, Бригадирівському, Новоіванівському, Петракіївському, Наталівському сільських клубах, проведена заміна вікон у Штомпелівській бібліотеці.
За рахунок коштів районного бюджету зроблено капітальний ремонт сцени та фойє, проведено гідрохімічне очищення системи опалення районного будинку культури, поточний ремонт  приміщення районного краєзнавчого музею ззовні, капітальний ремонт з заміни вікон та дверей в дитячій музичній школі.
За рахунок субвенцій з сільських бюджетів проведено поточний ремонт, часткову заміну вікон і дверей в Ялосовецькому сільському будинку культури,  ремонт фасаду Вишняківського сільського будинку культури, буде встановлено котел в Бовбасівському клубі. За рахунок коштів Андріївської сільської ради проведено капітальний ремонт Козубівського сільського будинку культури (650 тис.грн), коштів Штомпелівської сільської ради облаштовано електроопалення в сільському будинку культури (100 тис.грн).
В  заклади культури району придбано сценічні костюми, взуття на загальну суму 174,5 тис. грн., сценічний майданчик, акустичні системи, мікрофони, стабілізатори,  ноутбуки, музичні інструменти, меблі та інше обладнання на загальну суму 520 тис. грн., в т.ч. за рахунок субвенції з сільських бюджетів – 200,7 тис. грн.
Бібліотечний фонд центральної районної бібліотеки поповнився  3912 примірників книг на суму 163,3 тис. грн., з них 2564 примірники книг на суму 70,0 тис грн. придбано за кошти районного бюджету, що дало змогу поповнити фонди кожної бібліотеки майже на 100 примірників. На підписку періодичних видань на 2018 рік використано 100 тис. грн., що дало можливість забезпечити періодикою всі бібліотеки ЦБС. 
У районі традиційно проведено регіональний фестиваль народної творчості „Барви Хорольщини” за участю всіх територіальних громад та районів області, проведено літературно-мистецьке свято „Поетична весна Хорольщини”. 2017 року започатковано етнофестиваль «Під дідовими липами».

-І кілька слів, будь ласка,  про житлово-комунальне господарство…

-У 2017 році в населених пунктах району за рахунок власних бюджетів та коштів Державного бюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій виконано роботи з будівництва, реконструкції та капітального ремонту соціально важливих об’єктів: реконструкцію та облаштування вуличного освітлення в селах Клепачі, Новоаврамівка, Мелюшки, Попівка, Мала Попівка, Вишняки, Вербине, Лобкова Балка, Андріївка, Дубове, Софине, Лазьки, Штомпелівка, Вишневе, Єньки, Садове, Куторжиха, Середнє, Бовбасівка, Хильківка; капітальний ремонт Вергунівської ЗОШ І-ІІ ст. на суму 660,00 тис. грн.; капітальний ремонт із заміною вікон Новоаврамівської гімназії на суму 760 тис. грн.; капітальний ремонт із заміною покрівлі та утепленням фасаду Шишаківської ЗОШ І-ІІІ ст. на суму 1 млн. 200 тис. грн.; ремонт алеї відпочинку в с. Вишняки на суму майже 196 тис. грн., будівництво першої черги вуличної мережі водопостачання у селі Штомпелівка на суму 1 млн. 200 тис. грн.

- Яким був соціальний захист земляків  і які категорії населення скористалися ним?

-За 2017 рік управлінням соціального захисту населення понад 146 млн. 873 тис. грн. субвенції з державного бюджету спрямовано на соціальні виплати, зокрема, на виплату державних соціальних допомог, відшкодування витрат підприємствам-надавачам послуг за надані пільги, субсидії, з них субвенції із місцевих бюджетів на суму понад 704 тис. грн.
  На обліку в управлінні соціального захисту населення станом на 01.01.2018 перебуває понад 12 тис. сімей, які використовують природний газ. Субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено 708 сім’ям.
  Через УСЗН отримують державні соціальні допомоги 3 900 осіб. У 2017 році було прийнято і опрацьовано 5 415 заяв про виплату частини невикористаної суми субсидії на оплату послуг з газопостачання на загальну суму 3 835 тис. грн. Виплати проведено в повному обсязі.
  Управлінням проведено також виплату щорічної одноразової допомоги до Дня Перемоги 1 541 особі на загальну суму 1 млн. 775 тис. грн.
З початку 2017 року територіальним центром соціального обслуговування обслужено 3147 громадян похилого віку та осіб з обмеженими фізичними можливостями.  Великим попитом користується послуга ,,Соціальне таксі”. З початку 2017 року перевезено 102 особи, яким надано 151 послугу.
У травні 2017 року в селі Бригадирівка на базі АЗПСМ відкрито структурний підрозділ територіального центру, на який використано з районного бюджету понад 20 тис. грн., бюджету Ялосовецької сільської ради – 49 тис. грн. та залучено кошти із державного бюджету – 46 тис. грн. для придбання спеціалізованого обладнання та інвентарю.
На обліку служби у справах дітей перебуває 70 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У листопаді 2017 року з державного бюджету згідно постанови КМУ від 15.11.2017 № 877 та рекомендацій комісії при ОДА на придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, надійшли кошти в сумі 1 млн. 343 тис. грн. Кошти перераховані міській раді для придбання 5 квартир дітям-сиротам. Також на ці цілі 109 тис. грн. отримала Клепачівська ОТГ. Це дає можливість забезпечити власним житлом шість дітей названої категорії. До речі, востаннє кошти на ці цілі з Держбюджету виділялись майже 10 років тому.

-Гроші і дороги: одвічні українські проблеми. Надійшов час нарешті  якісно ремонтувати і будувати дороги. Що зроблено у районі?

  -Відповідно до Плану робіт із будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг загального користування, доріг та вулиць комунальної власності за 2017 рік було виконано роботи з поточного ремонту доріг району  на суму 5 млн. 836 тис. грн. (з них 2 млн. 877 тис. грн. – кошти обласного бюджету, 2 млн. 959 тис. грн. – кошти бюджетів сільських рад).
  Виконано роботи  щодо ремонту автомобільних доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у районі: капітальний ремонт дорожнього покриття в м. Хорол (понад 3,5 млн. грн. – кошти міського бюджету), с. Бутівці, Глибока Долина (майже 2 млн. грн. – кощти сільського бюджету); поточний ремонт дорожнього покриття в с.Бутівці, Стайки, Староаврамівка, Мелюшки, Дубове, Вербине, Іващенки, Новоаврамівка, Петракіївка, Новоіванівка (кошти сільських бюджетів), м. Хорол (кошти міського бюджету).

  -Ларисо Миколаївно,   повідайте про Ваше ставлення до проведення реформи із децентралізації?

  - Реформа з децентралізації, що на разі триває в Україні, є однією з найважливіших. Сусідню Польщу з похмурої посткомуністичної країни вона перетворила у квітучу і сучасну. Сьогодні подібний шлях проходить і наша держава. І чим швидше вона його подолає, тим швидше покращиться життя на місцях. Без неї фактично неможливе проведення економічних реформ, вона закладає основи економічного зростання регіонів, залучення інвестицій, зокрема в інфраструктурні об’єкти – лікарні, школи. Найголовніше – децентралізація дасть можливість створити громади, що здатні взяти на себе відповідальність за власну розбудову. Вони отримають додаткове фінансування, додаткові повноваження — і це вперше в історії України Президент віддає свої повноваження громадам на місцях. До цього в громад, як правило, забирали повноваження. Стратегічна мета реформи - створити систему врядування, котра спроможна якісно надавати послуги населенню. Цього насправді хоче влада, і ми  маємо намір довести процес децентралізації до завершення. Саме створення повноцінного місцевого самоврядування, яке може діяти, - це передумова розвитку регіону.
  У районі функціонує 3 ОТГ: Клепачівська, Покровськобагачанська та Новоаврамівська. Громади перейшли на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом та займаються вирішенням ряду важливих питань: проведення заходів із енергозбереження та енергомодернізації освітніх, медичних та клубних закладів; проведення вуличного освітлення; створення комунальних підприємств та придбання комунальної техніки; капітальні та поточні роботи доріг; забезпечення доступних якісних адміністративних послуг.
   Парламент прийняв зміни до Податкового та Бюджетного кодексів, які вже сьогодні значно розширили фінансові можливості місцевого самоврядування, а в майбутньому дозволяють зробити економічно самодостатніми та спроможними і нові об’єднані громади.
  Відповідно до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області планується утворення Хорольської об’єднаної територіальної громади. Громадські обговорення з цього питання заплановано на 2018 рік.

-Поділіться  планами та перспективами на майбутнє?

- Плани звичайно масштабні, але розумію, що все і одразу зробити не вдасться. Тому в планах щоденна копітка праця разом із командою Президента Петра Порошенка. До її складу входять люди,  котрі мають велике бажання працювати на благо та розвиток району та області, чітку стратегію та план дій. Адже досягти будь яких значних результатів можливо лише у випадку єднання. Зусилля виконавчої влади будуть спрямовані на добудову та капітальні ремонти всіх закладів освіти, садочків та медичних закладів що цього потребують. Зберігши теперішню динаміку по відновленню матеріально-технічної бази закладів освіти, медицини та культури матимемо можливість за два-три роки повністю завершити реконструкцію соціальних закладів. Оснастити їх сучасним устаткуванням - це дасть можливість перейти на якісно новий рівень надання населенню району освітніх та медичних послуг. Основні і першочергові для вирішення проблеми району:
- проведення капітальних і поточних ремонтів доріг району (бл.100,0 млн. грн.);
- завершення робіт по капітальному ремонту автошляху М-03 Бочки – Новий Байрак – Вишневе (Петрівка);
- влаштування в’їзду з автодороги М – 03 Київ – Харків – Довжанський в
м. Хорол;
- завершення реконструкції пологового відділення ЦРЛ (3,0 млн. грн.);
- проведення капітального ремонту дитячого відділення ЦРЛ (2,9 млн. грн.);
- проведення реконструкції приймального відділення ЦРЛ.
- санація будівлі Хорольської гімназії (9,225 млн. грн.);
- реконструкція будівлі дитячого садочка „Веселка‟;
- будівництво полігону твердих побутових відходів;
- капітальний ремонт приміщення центральної районної бібліотеки (1,5 млн.грн).
Працювати є над чим, головне аби кожен на своєму місці добросовісно виконував свої повноваження, а не дивився за іншими, давайте кожен розпочне із себе. Я вірю, що ми своєю спільною працею збережемо українське село та збудуємо незалежну та процвітаючу Україну.
   
-Скажіть, чи ефективно співпрацюєте із районною радою, чи маєте взаєморозуміння?

- Якщо не литимеш воду на спільний млин, твоє зерно залишиться не змеленим. Не пригадаю, чиї це слова, але пам’ятаю, як вразила мене думка про результат спільних зусиль. Можна сказати: майже із  початку моєї роботи на посаді голови райдержадміністрації нам вдалось знайти порозуміння із головою райради  Вірою Мартюк. Тож хочу висловити вдячність  Вірі Анатоліївні та всьому депутатському корпусу  не лише району, а й області  за вдалу співпрацю на благо мешканців району. Адже іноді від консолідації та швидких спільних рішень адміністрації та ради залежать вкрай важливі питання. Хочу зауважити,   що у нас на першому плані завжди вирішення проблем громад і ніякі політичні суперечки не можуть цьому завадити.
   Напевно, кожен з нас напередодні нового року мав відчуття, що стоїть на порозі чогось нового. І хоч цей рубіж умовний, але ми сподіваємося за ним змін на краще. Та ще й, щоб вони, ці зміни, сталися саме так – чарівним чином. Але з віком і досвідом розумієш, що зміни навколо стануться лише тоді, коли ти змінишся сам. Ще Піфагор радив: «Прокидаючись вранці, запитай себе, що маєш зробити. А перед сном – що зробив». Тож давайте і ми перед тим, як запланувати нові справи у 2018-му, спитаємо в себе, що зробили в році минулому для того, щоб прийдешній став кращим. Ми звикли казати «час минає». Втім, час – вічний. «Минаємо» ми! Залишаються наші справи.

- Як Ви сприймаєте критику, як реагуєте на неї, і щоб Ви сказали тим людям, які вбачають у Ваших діях лише негатив і намагаються цей негатив підкреслити?

-  Звучить багато критики на мою адресу з приводу того, чим займаюся, як займаюся і так далі. Єдине, що можу сказати чесно і відверто, у своїх діях і вчинках за період перебування на посаді жодного разу не скоїла підлості, не взяла хабара.
  Тепер щодо критиків. Хай вони будуть, хай вони говорять. Не говорять лише про тих, хто нічого не робить. Але хотілося б, щоб поряд із критикою звучали якісь конкретні пропозиції щодо дій. Сказати, що щось неправильно найлегше. Найважче – знайти вихід з певної складної ситуації.
  Наболілих проблем в районі достатньо. Готова конструктивно працювати й вирішувати злободенні питання з тими, хто критикує мене. Готова сьогодні протягнути руку допомоги критику, котрий вкаже мені правильний напрямок моїх дій задля того, щоб покращити життя громади району. Впевнена, що сильна та територіальна громада, де існує єдність. Де ж має місце розбрат, ладу не буде.
  Що стосується оцінки моєї діяльності, то її буде зроблено Президентом України згідно чинного законодавства. Переважно, люди вдячні за зроблені добрі справи. А для мене важлива думка саме простих людей, серед яких я живу.
– І, насамкінець, що б Ви, як перша особа Хорольщини, побажали?

- Найперше, що хотіла би побажати – це віри у майбутнє нашої країни та витримки.     Зараз дуже багато робиться на державному рівні: це – введення безвізового режиму ЄС, реформи освіти, охорони здоров’я, армії тощо… І усе це вимагає фінансування і величезних зусиль як глави держави, так і його команди аж до районного рівня. Звісно, позитивних результатів не може бути через день, тиждень чи місяць. Рух уперед – то велика й клопітка робота. Тож і маємо працювати сповна та кожен на своєму рівні покликаний відповідально ставитися до своїх обов’язків. Тоді у державі буде видно позитивні зміни.
Отже, хотіла би побажати традиційно миру нашій країні, щоби на війні не гинули солдати та щоби матері не оплакували своїх синів. Добробуту і злагоди кожній родині.

  – Велике спасибі за змістовну, конкретну, актуальну та цікаву розмову.  

 

Наверх ↑