Методичні рекомендації щодо організації і проведення роботи з профілактики та попередження корупційних проявів серед посадових осіб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування

1.Визначити уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції,  відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 04.09.2013 №706 „Питання запобігання та виявлення корупції“ (наявність відповідного розпорядження сільського голови)

2. Провести оцінку корупційних ризиків в діяльності райдержадміністрації,  виконавчих комітетів міської та сільських рад та включити їх до внутрішніх планів щодо запобігання та протидії корупції.

3. Практикувати періодичний розгляд стану справ з профілактики та попередження корупції на чергових  сесіях, службових нарадах, семінарах, навчальних годинах  з детальним розглядом фактів притягнення посадових осіб до адміністративної  відповідальності за порушення вимог антикорупційного законодавства (в разі їх наявності), практики реагування та заходів дисциплінарного впливу щодо порушників, визначенням конкретних завдань та доручень відповідним керівникам щодо усунення наявних недоліків тощо (зазначені в даному пункті заходи в повній мірі стосуються і проблеми профілактики  фінансових правопорушень в бюджетній сфері в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування району, що є однією із складових попередження корупції в цілому).

4. З метою цільового та практичного використання підготувати та виділити в окрему підбірку матеріалів законодавчу базу з питань профілактики та протидії корупційним проявам в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування.

5.  Періодично здійснювати правове навчання посадових осіб органів державної влади та  органів місцевого самоврядування, в тому числі за участю працівників правоохоронних органів.

6. Двічі  на рік на чергових сесіях та службових нарадах міської та сільських  рад  проводити заслуховування звітів відповідальних посадових осіб щодо результатів проведеної роботи з профілактики та попередження корупційних проявів за звітний період.

7. Здійснити необхідні заходи організаційного та практичного характеру щодо декларування доходів посадовими особами органів  виконавчої влади та місцевого самоврядування (підготовча робота, вивчення необхідної законодавчої бази, правильність заповнення декларацій, тощо).