Відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення

25 жовтня 2018 року голова районної державної адміністрації  Л.М. Звірко провела засідання робочої групи з питань легалізації виплат заробітної плати та зайнятості населення. Розглянуто питання  за поданням Лубенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України  щодо  суб'єктів господарювання, у яких показники середньої заробітної плати за серпень 2018 року значно нижчі показників по області у галузях сільське господарство, будівництво і транспорт; фізичних осіб-підприємців,

у яких  наявний значний борг із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування . В ході засідання членами робочої групи проведено бесіду із запрошеними роботодавцями щодо своєчасної і в повному обсязі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, недопущення виплати заробітної плати “в конвертах”, що призводить до недоотримання єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, про  умови для зарахування страхового стажу та про відповідальність за порушення трудового законодавства.  Надані відповіді на запитання присутніх.

За результатами розгляду рекомендовано одній фізичній особі-підприємцю найближчим часом погасити заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Іншим рекомендовано переглянути розміри заробітної плати, проаналізувати причини її заниження та розглянути можливості підвищення заробітної плати в господарствах, а також неухильно дотримуватися вимог законодавства про працю.