Відбулося засідання колегії районної державної адміністрації

Голова районної державної адміністрації  Л.М. Звірко  провела виїзне засідання колегії районної державної адміністрації, яке відбулося на території Петракіївської сільської ради. У роботі колегії взяв участь і виступив депутат обласної ради Фахраддін Мухтаров. Також були присутні керівники управлінь, відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб, сільські голови,  представники районних ЗМІ.

На засіданні розглянуто 4 питання порядку денного.

Про підбиття підсумків роботи в галузі тваринництва  за І півріччя 2019 року інформувала присутніх начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Л.А.Черненко. Вона, зокрема наголосила, що в Полтавській області та Хорольському районі, з метою підтримки малих сільськогосподарських виробників та збереження тваринницької галузі, з 2016 року діє Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року та Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Хорольського району за пріоритетними напрямками на період до 2020 року.

Найбільшим попитом серед населення користується напрямок районної Програми - відшкодування 30 % вартості установки індивідуального доїння за закуплену фізичною особою для власного користування (за умови утримання у своєму господарстві не менш як трьох корів) та обласної Програми - відшкодування 50% вартості доїльного обладнання та обладнання для переробки, зберігання молока, обладнання для заготівлі та переробки кормів, обладнання для утримання хутрових тварин.

Таким чином, фізична особа, яка утримує 3 і більше корів може отримати відшкодування за придбану установку індивідуального доїння в розмірі 80% вартості.

Жителям ОТГ відшкодування 30% вартості доїльної установки буде проведено у разі надання субвенції з бюджету ОТГ у районний бюджет.

На даний час Хорольський район займає третє місце в області по кількості корів (1- Шишацький район, 2 - Гадяцький) та третє місце по кількості ВРХ (1- Шишацький, 2 - Котелевський райони). І по валовому надою молока від сільськогосподарських підприємств наш район займає друге місце (1- Шишацький).

Про підбиття підсумків  проведення оздоровлення та відпочинку дітей  влітку 2019 року доповіла начальник відділу освіти, молоді та спорту  райдержадміністрації  І.М.  Потерайло.

Ірина Миколаївна проінформувала, що загальна чисельність дітей шкільного віку, за даними статистики (віком від 7- 17 років включно) – 2,342. Всього оздоровленням та відпочинком було охоплено 1516  учнів, ( 64.73% від загальної  кількості). Із них пільгових категорій, які забезпечені відпочинком 1312 учнів, 164 дитини - оздоровленням. Загалом оздоровча кампанія в районі відбулася організовано.

Про підключення до СЕВ ОВВ міської та сільських ОТГ, доповіла керівник апарату районної державної адміністрації І.О.Штейнберг. Вона  наголосила, що на виконання Регламенту організації взаємодії органів виконавчої влади в електронній формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня  2018 року №55 зі змінами згідно Постанови про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 №375 – основною формою провадження діловодства між установами є електронна форма ( запроваджується з 01 жовтня 2019 року).  Електронна взаємодія між організаціями має відбуватися виключно через Систему. Підключення до Системи відбувається на підставі заяв на інтеграцію власної Системи електронного документообігу (СЕД)  до СЕВ ОВВ (системи електронної взаємодії органів виконавчої влади) або за допомогою отримання доступу до WEB застосунків. Відповідні зразки заяв розташовані на офіційному сайті ДП Держінформресурс  (dir.gov.ua) у розділі ,, Завантаження“ - ,,Заяви“.

На засіданні колегії також заслухано звіт Петракіївського сільського голови щодо здійснення виконавчим комітетом Петракіївської сільської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади за 2016-2018 роки та 8 місяців 2019 року.  Інформував: Петракіївський сільський голова Г.В. Тритяк.

Всі присутні змогли поспілкуватись та поділитись напрацюваннями щодо вирішення питань розвитку та зміцнення соціальної інфраструктури на селі.

За підсумками обговорення питань порядку денного головою РДА прийняті відповідні рішення.

По завершенню засідання колегії сільський голова провів оглядову екскурсію по території села, та розповів про свою громаду, а директор Петракіївського НВК Людмила Загрива запросила членів колегії,  всіх охочих відвідати навчально-виховний комплекс. Директор провела гостей навчальними  кабінетами та розповіла і продемонструвала, яку проведено роботу спільно з сільською радою, районною владою та обласним депутатом  для зміцнення матеріально- технічної бази навчального закладу.