Вчора, 11 травня, у рамках робочого візиту Хорольський район відвідав Міністр охорони здоров`я України Максим Степанов. Разом з ним завітали на Хорольщину голова Полтавської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов, перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін та директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак. В Хоролі поважних гостей зустрічали голова РДА Гловацький Роман, голова районної ради Віра Мартюк разом з народним депутатом Анастасією Ляшенко.

Поважні гості відвідали Хорольську ЦРЛ. Нині в лікарні працює вісім відділень, де надають кваліфіковану медичну допомогу. Лікувальний заклад тісно співпрацює з обласною лікарнею імені М.В. Скліфосовського. Про це у розмові з гостями розповів головний лікар Хорольської ЦРЛ Михайло Виноград.
«Упродовж року лікуємо близько 6,5 тисячі хворих на стаціонарі. У закладі працюють 50 лікарів. Пенсійного віку – менше 20 осіб. Понад 30 лікарів віком до 40 років, – зазначив головний лікар. – Посадовий оклад медичної сестри – 5200 гривень, лікаря – 6200 гривень, молодшого медичного працівника – 4700 гривень. Якщо є вища категорія, то додається 40 відсотків від заробітної плати, якщо перша категорія – 30 відсотків. Крім того, є доплата за роботу в нічні зміни, в святкові дні».
Михайло Виноград розповів, що нині в Хорольській ЦРЛ закінчують ремонт пологового відділення. Воно міжрайонне. Обслуговуватиме Хорольський, Великобагачанський, Семенівський та Глобинський райони.
«Працюємо над питанням відкриття відділення невідкладних станів, об’єднавши приймальне й травматологічне відділення. Рік тому з обласної комунальної власності нам передали ангіограф. Виготовлена проектно-кошторисна документація, експертизи вже є. Працюємо над питанням, щоб профінансувати будівництво», – додав Михайло Виноград.
„Крім того, на Хорольщині мають побудувати житло для медичних працівників. У планах – 8 квартир. Фінансуватимуть будівництво з районного бюджету‟, - додав у розмові з гостями головний лікар ЦРЛ.
Загалом обговорили ціле коло проблемних питань. Порушувалось і питання заробітної плати медичних працівників, кадрові питання, питання забезпечення закладу необхідним медичним обладнанням. „Ми прагнули розповісти міністру про позитивні компоненти пілотного проєкту, що реалізовується на Полтавщині і які можна впроваджувати й, на нашу думку, потрібно робити на території всієї країни» - сказав у розмові голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.
На зустрічі з міністром охорони здоров’я Максимом Степановим були присутні лікарі Міщенко Світлана , Тетяна Бабай, Людмила Величко та старша медична сестра Світлана Одинець, які висловили власне бачення щодо інновацій та реформування вторинної ланки медичної галузі.
Керівники району та лікарі Хорольщини подякували міністру та голові ОДА за ту увагу, яку вони приділяють розвитку медичної галузі.