В Україні відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

29 серпня згідно Указу Президента України від 23.08.2019 року в Україні відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
В ході бойових дій на Сході загинули кращі сини України. На жаль, війна не оминула стороною і жителів Хорольщини. Загинули молоді хлопці, наші земляки - Деребченко Андрій Васильович, Живенко Євгеній Миколайович, Сергієнко Сергій Олексійович і Корна Андрій Миколайович.

Вони пожертвували своїми життями за те, щоб майбутнє покоління мало гідне майбутнє у незалежній країні, а всі ми могли розвивати громадянське суспільство та робити Україну кращою.
Посадовці Хорольської районної державної адміністрації та районної ради на чолі з Роман Гловацький і Вірою Мартюк вшанували хвилиною мовчання світлу пам'ять полеглих героїв. Також сьогодні в Хорольському районному краєзнавчому музеї всі бажаючі могли відвідати експозицію "Соняхи пам'яті" і вшанувати пам'ять полеглих воїнів.
Ми схиляємо голови у вдячності перед тими, хто тримав небо над нашими містами.
Пам'ятайте, що герої живі, поки жива пам’ять про них.