Щойно завершилось вечірнє засідання регіональної та місцевої комісії з питань ТЕБ і НС, що проходило в режимі відеозв’язку.
Голова ОДА Олег Синєгубов наголосив на негативній динаміці, що складається з захворюванням на ГРІ Covid – 19, як в Україні, так і області. Станом на ранок 02 квітня в Полтавській області лабораторно підтверджено хворобу у 5 осіб. На самоізоляції перебуває 2048 осіб, у 960 осіб вже завершився термін самоізоляції.

Керівник області повідомив про рішення уряду щодо введення додаткової оплати медпрацівникам, які працюють в зоні ризику, з 01 березня 2020 року. Також було повідомлено про надходження в область чергового гуманітарного грузу, в якому 2900 експрес-тестів, захисні маски, окуляри, тощо. Як і раніше, ця допомога частинами надійде в райони області. Всі, хто нині повертається в Україну з-за кордону, мають пройти через обсервацію, - заявив голова ОДА. Це вимушений запобіжний захід, метою якого є зупинення розповсюдення коронавірусу.
В зв’язку з складною економічною ситуацією, спричиненою пандемією та негативною динамікою розвитку епідемічної ситуації в державі, спричиненої поширенням коронавірусу, Урядом України та Міністерством соціальної політики було ініційовано надання натуральної допомоги у вигляді продуктових наборів категорії найменш захищених громадян старшого віку, а саме, особам з інвалідністю I –ої групи, одиноким та одиноко проживаючим громадянам, старшим за 80 років. Продуктові набори будуть сформовані через регіональну торгову мережу магазинів АТБ загальною кількістю 44 тис. продуктових набори для громадян області (кожен з наборів – це 12 кг необхідних продуктів). У Хорольському районі такі набори мають отримати 1471 особа визначеної категорії. Продуктові набори будуть роздані соціальними працівниками територіального центру соціального обслуговування РДА. Зважаючи на карантинні заходи, всі соціальні працівники будуть забезпечені захисними масками і рукавичками. Про це теж йшла мова сьогодні на засіданні комісії, що проходила в режимі відеозв’язку.
Продовжив вечірнє засідання в районній державній адміністрації голова РДА Гловацький Роман, який і очолює районний штаб оперативного реагування протидії поширенню коронавірусу Covid – 19. В вечірньому засіданні брала участь голова районної ради Віра Мартюк, члени районного оперативного штабу-керівники районних служб, що опікуються даним питанням.
Серед інших питань, що обговорювались сьогодні, питання облаштування в разі потреби карантинних постів, забезпечення задіяних на чергуванні фахівців районних служб 2-х разовим гарячим харчуванням і засобами індивідуального захисту.
Прийняте рішення щодо проведення вранці, 3 квітня, пробної дезінфекції вулиць районного центру. Дезинфекцію проведуть працівники районного підрозділу пожежно-рятувальної служби, - про це повідомив начальник районного сектору управління ДС НС Віктор Галкін.
І, звичайно ж, говорили про посилення карантинних заходів, неухильне дотримання всіх правил та про патрулювання вулиць працівниками райвідділу поліції. Виявлення нових хворих, збільшення їх кількості, розповсюдження вірусу – це перш за все результат несвідомої поведінки людей, які не дотримуються режиму самоізоляції, умов карантину. Захистити від вірусу, подбати про власну безпеку ми маємо перш за все самі.
Тож тримаймося. Бережімо себе! Здоров’я всім і гарних новин!