Урочисте зібрання з нагоди Дня Соборності України відбулося в районному будинку культури

КРІЗЬ ТЕРНИ ПЕРЕШКОД ДО ВОЛІ І НЕЗАЛЕЖНОСТІ. В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.Саме цей день злуки Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День Соборності України.

І відзначають його офіційно з 1999 року.

З нагоди святкування Дня Соборності України в районному будинку культури відбулося урочисте зібрання, на якому був присутній виконувач обов’язків голови РДА Сергій Абрамов.
Упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав: Російської імперії, Австро-Угорщини. Тож споконвічною мрією українців було об'єднання розрізнених частин України в межах однієї держави.
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель. Хоча єдиною Україна пробула недовго, Акт Злуки увінчав столітні прагнення українців жити в єдиній незалежній державі і є уособленням відродження України з попелу багатьох століть і до сьогодні несе в собі символ яскравої мети - єдності.
У ці святкові пам’ятні дні ми з гордістю згадуємо наших земляків, які стали символами українського визвольного руху: Симона Петлюру, братів Володимира та Олександра Шульгіних, Костянтина Клепачівського, Василя Тютюнника, Сергія Дядюшу та сотні інших полтавців, які були учасниками визвольних змагань.
У день Соборності України – вагомий привід нагадати, що тимчасово окуповані території Донецької і Луганської областей – це Україна, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Зараз як ніколи гостро стоїть питання Соборності України. Ворог знову намагається зруйнувати українську державність, навіть через сотню років. Але, даремно ворог спромагається урвати частину землі нашої. Доки степами колосяться хліби, доки хвилі Дніпрові повнять Чорне море і небо лежить на Карпатах – це наша земля, ми її діти. Закладена понад 100 років тому та втілена в простих символах ідея єдності стає освяченим каменем у фундаменті сучасної української держави.

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!
Говорять сьогодні дорослі й малі.
Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,
Немає такої, як ти, на землі.