Учасники наради у голови РДА заслухали інформацію про пожежі, що сталися на території Хорольського району протягом 2020 року

У зв’язку з зростанням кількості пожеж на території району, нанесенням суттєвих збитків постраждалим, 25 березня голова райдержадміністрації Гловацький Роман провів робочу нараду, участь в якій взяли: заступник голови районної ради Юлія Бойко, начальник районного сектору ГУ ДС НС Віктор Галкін, лісничий Хорольського лісництва Віталій Надоша, в.о. начальника Хорольського райвідділу поліції Юрій Лохвицький, голова президії районної організації Українського товариства мисливців та рибалок Юрій Юшко, член громадської організації УТМР Віталій Шевчуга, завідувач сектору з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами РДА Людмила Черненко.

Учасники наради заслухали інформацію про пожежі, що сталися на території Хорольського району протягом 2020 року. Інформував начальник районного сектору ГУ ДС НС Віктор Галкін. Він говорив про наступне.
З початку 2020 року на території Хорольського району сталося 23 пожежі, внаслідок яких знищено 2 житлові будинки, пошкоджено 1 житловий будинок, знищено 5 допоміжних господарських будівель та споруд.
Також з початку року на території району виникло 12 пожеж сухої рослинності на відкритій території. Основними причинами виникнення даних пожеж є, в першу чергу, людський фактор, а саме необережне поводження з вогнем, умисні підпали сухої трави невідомими особами. Так з початку 2020 року на території Хорольського району вогнем знищено сухої рослинності на загальній площі близько 52 гектари.
З початку року зареєстровано 3 пожежі транспортних засобів.
Зареєстровано одна пожежа, яка призвела до загибелі одного громадянина. Слід повідомити і те, що тільки з початку 2020 року в пожежно-рятувальному підрозділі зареєстровано 8 фактів хибних викликів про пожежі, що свідчить про те, що громадяни до кінця не усвідомлюють наслідки такого необдуманого вчинку. І в разі справжньої пожежі пожежний автомобіль може не дістатися своєчасно місця пожежі тільки тому, що хтось викликав рятувальників без всякої на те потреби. Не говоримо вже про затрати пального на заправку пожежного автомобіля і т.і., коштів на яке часто-густо просто не вистачає. Тож, непогано було б хоча б раз серйозно покарати тих, хто ініціює хибні виклики і заставити покрити понесені службою порятунку витрати з власної кишені.
Ще учасники наради акцентували увагу на зростанні кількості умисних підпалів сухої рослинності, здебільшого поза межами сіл, внаслідок яких страждають мисливсько-рибальські угіддя. Внаслідок пожеж, що виникли від підпалу сухої рослинності завдається непоправна шкода природі, зникають рослини, занесені до Червоної Книги, зникають качки, дикі тварини. Працівники лісництва, місцеві мисливці постійно змушені відволікатись від роботи і гасити ці пожежі разом з рятувальниками.
Лише протягом 2020 року внаслідок пожеж нанесено більше ніж 1, 9 млн грн. прямих збитків та близько 2, 6 млн. грн. побічних.
В результаті обговорення прозвучала думка про необхідність суворого покарання для паліїв (включаючи відкриття кримінального провадження за виявленими фактами навмисних підпалів) та посилення контролю за дотриманням правил протипожежної безпеки, відповідні доручення дані райвідділу поліції та ряд рекомендацій отримали органи місцевого самоврядування.
Поряд з цим питанням говорили на нараді і про наявні факти незаконної вирубки дерев на території району. З цього питання теж були дані ряд доручень голови РДА.