У режимі відеоконференції знову розглядали питання організації роботи по запобіганню поширення на території області, району гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої корона вірусом SARS – CoV – 2.

25 березня 2020 року. Щойно в режимі відеозв’язку з облдержадміністрацією завершилось чергове засідання регіональної комісії з питаньТЕБ і НС, на якому були присутні члени місцевої комісії ТЕБ і НС. Вів засідання голова РДА Гловацький Роман. У засіданні взяла участь заступник голови районної ради Юлія Бойко. Знову розглядали питання організації роботи по запобіганню поширення на території області, району гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої корона вірусом SARS – CoV – 2.

Робота в даному напрямку ведеться організовано, задіяні всі служби, що забезпечують життєдіяльність району. Координує діяльність установ безпосередньо сам голова РДА, який знаходиться цілодобово на зв’язку з обласною державною адміністрацією. Вживаються кардинальні міри поряд з загальнодержавними задля запобіганню поширення вірусу.
Голова райдержадміністрації проінформував про вжиті заходи на рівні держави і області, зокрема, про прийняте урядом рішення щодо додаткової оплати медпрацівників, які працюватимуть в зоні ризику. Після цього озвучив питання, що вирішуватимуться в районі, в першу чергу. Роман Миколайович повідомив про надходження коштів від сільських рад та ОТГ та про кошти, що надійшли на відкриті благодійні рахунки.
Далі йшла мова про готовність об’єктів критичної інфраструктури до роботи в умовах ускладнення епідемічної ситуації, про забезпечення підвозу медпрацівників та придбання засобів індивідуального захисту для медиків, працівників пожежно-рятувального підрозділу, райвідділу поліції, військомату, соціальних працівників. Обговорювалось питання перепрофілювання відділень ЦРЛ на випадок поширення вірусу на території району. Говорили і про необхідні заходи з дезінфекції приміщень.
Керівники служб, на які покладено організаційну роботу щодо даного питання, акцентували увагу на необхідності посилення контролю за дотриманням правил карантину аби запобігти поширенню вірусного захворювання серед жителів району.
Учасники засідання прийняли рішення звернутись до об’єднань співвласників багатоповерхівок щодо проведення роботи з дезінфекції приміщення будинків, особливо під’їздів, сходів, ручок дверей, перил, підвіконь тощо. Також рекомендовано міській раді з 28 березня, суботи, призупинити рух громадського транспорту в місті, крім спецрейсів до особливого розпорядження.
Обговорювалось і питання організації блокпостів на в’їзді в район.
В зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації на всій території вводиться обов’язковий масочний режим.
Подальша ситуація багато в чому залежатиме від того, як ми спрацюємо всі разом і наскільки населення буде ставитись з розумінням до введення карантинних заходів, - сказав на засіданні голова РДА.
Ситуація подовжує перебувати на особистому контролі в керівництва району.
Будьте обережні дотримуйтесь всіх застережень і бережіть себе і своїх рідних. Здоров’я всім і витримки у цей нелегкий для країни час.