У режимі відеоконференції відбулося засідання регіональної комісії з ТЕБ і НС

24 березня в режимі відеозв’язку з облдержадміністрацією відбулося чергове засідання регіональної комісії з ТЕБ і НС, на якому були присутні члени місцевої комісії ТЕБ і НС. Вів засідання голова РДА Гловацький Роман. У засіданні взяла участь заступник голови районної ради Юлія Бойко. Знову розглядали питання організації роботи по запобіганню поширення на території області, району гострої респіраторної хвороби COVID – 19, спричиненої корона вірусом SARS – CoV – 2.

Такі засідання походять щодня, навіть по кілька разів на день, і це зрозуміло, бо краще заздалегідь вжити запобіжних заходів, щоб не допустити поширення хвороби, а ніж потім її лікувати. До того ж, коли мова йде про тяжкий перебіг хвороби і її ускладнення, особливо для людей літнього віку, для тих, хто має хронічні захворювання і слабкий імунітет.
Голова райдержадміністрації особливу увагу звернув на питання збору коштів на потреби закладів охорони здоров’я в умовах ускладнення епідемічної ситуації та в зв’язку з поширенням коронавірусу. Роман Миколайович повідомив, що вже поступили перші внески до відкритих благодійних рахунків, за що подякував всім, хто відгукнувся і вніс посильний внесок на підтримку медичних закладів. Водночас, голова РДА звертається до сільських голів, голів ОТГ, зважаючи на ситуацію, прискорити ухвалення рішення щодо перерозподілу запланованих видатків та виділення коштів на потреби лікувальних закладів в умовах поширення коронавірусу в Україні. Питання, що постало, є питанням безпеки держави, її громадян, - зауважив голова РДА, -тому пріоритетними мають бути наразі саме ці питання, всі решта будуть вирішуватися потім.
З самого початку введення карантинних заходів лікарі в один голос говорять про необхідність суворого дотримання правил карантину. Та, на жаль, багато людей не хоче усвідомити і вірити, що перед всіма нами сьогодні стоять серйозні виклики і ми за крок до непередбачуваного перебігу подій. Тож ще раз переконливо просимо всіх жителів Хорольщини, всіх, хто нещодавно прибув з-за кордону, подбати про свою безпеку і безпеку рідних, близьких. Дотримуйтесь режиму самоізоляції на певний період, доки не переконаєтесь, що ви здорові. Повідомте про свій приїзд сімейного лікаря. Члени комісії говорили про те, що недотримання правил поведінки в умовах карантину може ще більше ускладнити ситуацію, зробити її важко керованою.
Голова райдержадміністрації поцікавився в керівників районних служб станом справ з даного питання та зауважив, що і надалі серед головних питань, залишатимуться питання придбання засобів індивідуального захисту для медперсоналу, організованого підвозу медпрацівників до місця роботи, підготовка частини приміщень районної лікарні до роботи в складних умовах, проведення ретельної дезінфекції в магазинах, аптечній мережі, в громадському транспорті, проведення рейдів працівниками райвідділу поліції, контроль за дотриманням правил карантину, забезпечення безперебійної роботи системи водопостачання та водовідведення, організація роботи з вивозу сміття, питання утилізації використаних засобів індивідуального захисту, дотримання масочного режиму і т.і. Як повідомили в обласній державній адміністрації, в область вже надійшли експрес-тести, які вже завтра будуть передані в районні лікарні, в тому числі, і в Хорольську ЦРЛ.