У районі відкриті меморіальні дошки борцеві за незалежність України, військовому діячу, командувачу Дієвої Армії УНР у 1919 році Василю Никифоровичу Тютюннику та Сергію Івановичу Дядюші, військовому діячу , генерал-поручику армії УНР.

·Історія і сучасність різних цивілізацій, культур, народів – це історія і сучасність їхніх героїв! Історія і сучасність України, українського народу – це твір героїв України, це справа людей, які віддали всі свої сили, і своє життя для добра українського народу: його свободи і державності, могутності і процвітання, і були вірними своїй ідеї до останнього подиху.

13 жовтня, до Дня Українського козацтва, Дня захисника України, повертаючи історичну пам'ять та вшановуючи непересічних особистостей, з нагоди 130-річчя з дня народження Василя Тютюника та 150-річчя від дня народження Сергія Дядюші, голова Хорольської районної державної адміністрації Роман Гловацький взяв участь у відкриті меморіальних дошок борцеві за незалежність України, військовому діячу, командувачу Дієвої Армії УНР у 1919 році Василю Никифоровичу Тютюннику у Петракіївському навчально-виховному комплексі та Сергію Івановичу Дядюші, військовому діячу, генерал-поручику Армії Української Народної Республіки у Хорольській загальноосвітній школі №1 І-ІІІ ступенів, тим самим повертаючи історичну пам'ять про них та вшановуючи цих без перебільшення видатних особистостей.
В урочистих заходах взяли участь Регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар, заступник голови Хорольської РДА Дмитро Кудря, керівник апарату райдержадміністрації Ірина Штейнберг, начальник відділу культури РДА Ірина Гунько, в.о. начальника відділу освіти молоді та спорту РДА Тетяна Поклад та військовий комісар Хорольського РВК, підполковник Дмитро Чернець.
Роман Миколайович зазначив, що відтепер, щоранку, коли діти будуть йти до дверей свого навчального закладу і бачити обличчя цих героїв - вони пам'ятатимуть про ті подвиги, які здійснили Василь Тютюнник та Сергій Дядюша і той патріотичний настрій героїв назавжди закарбується в пам'яті нашої молоді.
Очільник району побажав учасникам урочистостей миру та злагоди. А військовослужбовцям, які захищають наш суверенітет на Сході України міцного здоров'я і щоб вони повернулися додому, до своїх родин живими та неушкодженими.