Сьогодні, в річницю трагедії Бабиного яру, ми зболем згадуємо одну з найболючіших сторінок історії Хорольщини часів Другої світової війни

Версія для друкуВерсія для друку

Сьогодні, 29 вересня, ми з глибоким сумом і болем згадуємо одну з найболючіших сторінок історії Хорольщини періоду Другої світової війни. Наприкінці жовтня 1941 року, майже 79 років тому нацисти, окупувавши територію краю, знахабніло, без будь-яких звинувачень розстріляли за містом пів тисячі мирних жителів, серед яких 460 осіб були євреями.

За роки Другої світової війни руками есесівців було знищено близько 6 млн. осіб єврейської національності, з них 1,5 млн. дітей. Тільки на території сучасної України було вбито близько півтора мільйона євреїв, на Полтавщині за роки війни загинуло 13 тисяч осіб єврейської національності. Трагедія, яка розгорнулась в жовтні 1941-го на Хорольщині, стала однією з сторінок Голокосту – політики тотального, цілеспрямованого винищення єврейського населення на окупованих нацистами територіях.
Не дивлячись, що цих людей уже давно немає в живих, пам'ять про них живе і досі. Трагізм цієї події ще й у тому, що серед страчених євреїв здебільшого були жінки, діти, люди літнього віку, адже чоловіки були мобілізовані до діючої армії і воювали на фронті. Пам'ять про трагічну сторінку в історії нашого краю житиме ще довго, доки житимемо ми. Стежка до цього священного місця не заросте ніколи. Тільки так ми зможемо винести належний урок з минулого і не допустити подібних трагедій в майбутньому.
Історія цієї трагічної події вчить нас життєвій мудрості. Наше майбутнє залежить від кожного з нас, від того, як ми засвоїмо уроки історії, які оцінки дамо минулому. Сьогодні про Голокост, про Бабин Яр, про масові розстріли єврейського населення люди знають більше, ніж на зорі української незалежності, попри те, що свідків з роками стає все менше. Це відбувається завдяки спільній роботі педагогів, краєзнавців, митців, зацікавлених осіб і завдяки громадянському суспільству, яке проходить період становлення. І ця еволюція пам’яті про Голокост є одним із основних чинників гуманітарного аспекту європейського майбутнього України. Спасибі всім, хто береже нашу історичну пам'ять, хто відновлює із небуття забуті сторінки історії. Українці розділяють біль братнього єврейського народу, який зазнав страшних втрат під час нацистської окупації.
Про історію трагедії ви можете дізнатися детальніше в нашому нарису на нашій офіційній сторінці за посиланням: http://horol.adm-pl.gov.ua/news/78-rokiv-tomu-na-okolicyah-mista-horola-....

Наверх ↑