Сьогодні - 30 років з дня прийняття Декларації про державний суверенітет України

16 липня 1990 року 355 депутатів Верховної Ради Української РСР прийняли Декларацію про державний суверенітет України.

У вказаному документі закріплювались загальнолюдські цінності та бачення майбутнього України. Декларувалось, що Українська РСР є суверенною національною державою з власним громадянством, а Український народ – єдиним джерелом влади. Декларація закріплювала право на державний бюджет, свою грошову одиницю та власні Збройні сили. Ухвалення Декларації про державний суверенітет стало вирішальним кроком до здобуття незалежності України.