Щойно завершилось вечірнє засідання регіональної та місцевої комісії з питань ТЕБ і НС, що проходило в режимі відеозв’язку.
Першим питанням, яке поставив голова ОДА Олег Синєгубов на селекторному зв’язку, було питання про дотримання карантинних вимог під час богослужінь в храмах області.

В зв’язку з наближенням цілої низки релігійних свят, в тому числі і Великодня, це питання особливо актуальне. Тому на час загальнодержавного карантину в храмах області встановлюються обмежувальні заходи аби уберегти людей від загрози зараження коронавірусом. Прохання до мирян з розумінням поставитись до прийняття такого рішення. Кожна віруюча людина має знати, що скупчення такої кількості людей, яка буває в церкві під час богослужіння, може спровокувати поширення вірусів, що є досить неприпустимим в нинішніх умовах.
Другим питанням, що обговорювалось сьогодні, було питання недопущення скупчення великої кількості людей в місцях масового відпочинку. Дитячі, спортивні майданчики на час карантину мають бути огороджені та закриті для відвідування, не рекомендовано збиратися групами і в парках, інших зонах відпочинку. Шановні наші громадяни, дослухайтесь, аби оминути біду, дотримуйтесь рекомендацій лікарів.
Третє питання стосувалось дотримання режиму самоізоляції особами, які повернулись щойно з-за кордону чи були в контакті з такими людьми (в області сьогодні це близько 1861 людини) В разі, якщо наші громадяни так і не зрозуміють необхідності цього запобіжного заходу, державний кордон буде закритий для перетину на невизначений термін, - про це було заявлено офіційно керівництвом держави.
Говорили і про ряд інших питань. Принциповою є позиція обласного штабу, який координує роботу в боротьбі з поширенням коронавірусу, щодо закриття роботи місцевих ринків під час карантину. Влада не може допустити, щоб ринки стали осередком інфікування, - заявив на нараді губернатор. Розглядалось питання щодо роботи соціальних працівників територіальних центрів, які надають соціальні послуги найбільш вразливим категоріям і чия робота в умовах можливого поширення вірусу стала теж більш складною.
Є й позитивні новини. Продовжують прибувати до Києва літаки з гуманітарною допомогою. Найближчим рейсом прибуде літак, який привезе засоби індивідуального захисту для лікарів, для всього медичного персоналу. Долучився до допомоги великий бізнес, за кошти якого придбано для Полтавської області необхідне медичне обладнання, засоби дезінфекції, антисептики, засоби індивідуального захисту.
По завершенню наради в ОДА засідання продовжив голова районної державної адміністрації Гловацький Роман. Він повідомив, що вдалося вийти на постачальників, які можуть допомогти придбати все необхідне. Значна сума коштів, яка поступила на благодійні рахунки, вже використана за призначенням. Але, як запевняють головні лікарі районних закладів охорони здоров’я, є ще потреба в засобах індивідуального захисту, антисептиках, засобах дезінфекції. Потрібна допомога і рятувальникам, поліцейським, лаборантам, комунальникам, всім, хто буде задіяний до роботи в зоні ризику. Вже є домовленість з місцевим підприємством про пошив спецодягу, який дуже необхідний в нинішній надзвичайній ситуації. Продовжують в щоденному режимі оновлюватися дані про нагальні потреби лікувальних закладів (це стосується і медичного обладнання, і засобів захисту, і ін.), дану роботу координує Департамент охорони здоров’я ОДА. Вся допомога, що надходитиме від держави в область, буде розподілятися між районами.
Питання щодо запобігання поширенню коронавірусу продовжує перебувати на особистому контролі в голови РДА, який спільно з районним штабом координує роботу районних служб з даного питання.
Прохання до всіх жителів Хорольщини підтримати в цей непростий час наші заклади охорони здоров’я, наших рятувальників, поліцейських, всіх фахівців, на чиї плечі лягла ця важка ноша протистояти наступу пандемії та вберегти життя і здоров’я наших людей. Давайте всі разом зробимо безпечним наше майбутнє, подбаємо про громадян, які потребують нашої допомоги! Насамкінець говоримо як завжди: „Бережіть себе і своїх близьких! А ще будьте обачними, не наражайте на небезпеку людей, які живуть і працюють поруч!‟