Розвиток медичної галузі - наш спільний пріоритет

Версія для друкуВерсія для друку

28 січня виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Сергій Абрамов разом з головою районної ради Вірою Мартюк відвідали Хорольську центральну районну лікарню, де планомірно впроваджуються кілька проектів з метою створення на базі районної лікарні лікарняного закладу інтенсивного лікування. Відповідний медичний заклад передбачає визначений перелік обладнання та наявні можливості для забезпечення своєчасної кваліфікованої медичної допомоги.

Такі лікарні нового типу є не у всіх районних центрах, планується, що в Полтавській області їх буде всього лише вісім. Тому роботи з облаштування такої лікарні ведуться досить інтенсивно, на реалізацію цих проектів по лікарні були залучені бюджетні кошти різних рівнів. Керівники району спланували цю робочу зустріч з адміністрацією лікарні, щоб переконатися, що виділені в державному та місцевих бюджетах кошти, використовуються за призначенням, а також ознайомитися з ходом ремонтних робіт у відділеннях ЦРЛ.
Загалом, побаченим керівники залишились задоволені.
Головний лікар, депутат районної ради Михайло Виноград детально проінформував керівництво району про зроблене.
На завершальній стадії знаходиться реконструкція пологового відділення ЦРЛ. Проектом передбачено облаштування зручних кімнат для матері та дитини, функціональних пологових залів, операційної зали. Враховано та створено умови для спільних пологів, можливість перебування, в залежності від самопочуття породіллі, батька з немовлям. Передбачено та створено належні санітарно-гігієнічні умови, відповідно до сучасних норм. Пологове відділення Хорольської ЦРЛ – одне з 2-х відділень на 7 районів області.
Виконувач обов’язків голови РДА Сергій Гаврилович Абрамов та голова районної ради Віра Анатоліївна Мартюк перевірили хід виконання будівельних робіт по облаштуванню ліфта у приймальному відділенні лікарні. Відповідно до проекту ліфт надасть можливість транспортувати пацієнтів на носилках в реанімаційне та хірургічне відділення, що значно полегшить стан хворих та й полегшить роботу самого медперсоналу. Набагато зручніше стане транспортувати пацієнтів - потерпілих в ДТП на автошляху М03 Київ-Харків-Довжанський.
Впродовж тривалого часу порушувалось питання і щодо проведення ремонту приміщення інфекційного відділення районної лікарні. І ось нарешті кроки в цьому напрямку зроблено, перші ремонтні роботи завершені. Частину палат відділення було переобладнано під автономні бокси. Перебування пацієнта у боксі передбачає повну ізоляцію з метою неможливості поширення небезпечних захворювань, інфекцій, тощо. Бокс обладнано автономною каналізаційною системою, що передбачає знезараження. У кожен бокс є автономний вхід з вулиці, що дозволяє уникнути поширення інфекції по відділенню при прийомі пацієнта на лікування. Інфекційне відділення Хорольської ЦРЛ - теж одне на декілька районів області, тому так важливо щоб тут були створені всі належні умови для лікування хворих.
Як бачимо на практиці, робота в команді, розуміння пріоритетів та планомірна підтримка медичної галузі депутатським корпусом обласної, районної ради, депутатами місцевих рад , дозволили в оптимальні строки значно покращити стан самих відділень лікарні, придбати необхідне медичне обладнання та створити всі належні умови для надання своєчасної, якісної, кваліфікованої медичної допомоги мешканцям району, сусідніх районів області та всім, без виключення, хто звернеться до лікарні за допомогою. Як ви й переконалися, робота зі створення опорної лікарні інтенсивного лікування на базі Хорольської ЦРЛ іде в правильному напрямку, - в цьому впевнений і головний лікар Михайло Виноград.

Наверх ↑