Розпочався осінній призов громадян на строкову військову службу до лав Збройних Сил України

Про осінній призов громадян на строкову військову службу до лав Збройних Сил України йшлося на засіданні призовної комісіі, яку днями провів голова районної призовної комісії - перший заступник голови Хорольської райдержадміністрації Сергій Абрамов. Призов на строкову військову службу згідно Указу Президента України №274/2018, внесених змін до Указу Президента України від 15 лютого 2018 року №33 продовжено на один місяць із жовтня по грудень включно поточного року.

Головою районної державної адміністрації з метою організованого і якісного проведення чергового призову громадян 1991-2000 років народження на строкову військову службу видане розпорядження від 25.06.2018 року №151 „Про черговий призов громадян Хорольського району на строкову військову службу у жовтні-листопаді 2018 року‟ та розпорядження від 24.09.2018 року №222, яким продовжено термін призову по грудень включно поточного року. Черговий призов громадян на строкову військову службу передбачає проходження призовниками медичної і районної призовних комісій, відбір найбільш підготовленої, придатної за станом здоров’я молоді та відправлення призовників до військових частин Збройних Сил України.

На засіданні обговорили хід проведення заходів щодо проведення призовної кампанії. Члени комісії ознайомились з підсумками проведеного медичного огляду призовників, обговорили питання щодо надання ряду призовників відстрочки від призову на строкову військову службу та питання щодо звільнення призовників від призову на строкову військову службу.
Водночас призовна комісія констатувала, що не всі громадяни призовного віку з’являються у визначені українським законодавством терміни, а це 10 днів після публікації відповідного Указу Президента України, до районного військового комісаріату для подальшого проходження ними медичної та районної призовних комісій. Тому районною призовною комісією складено список осіб призовного віку, які ухиляються від проходження строкової військової служби. Цей список передано до Хорольського відділу поліції ГУ НП у Полтавській області з метою притягнення даних осіб до кримінальної відповідальності.
Зауважимо, що всі військовослужбовці, призвані на строкову військову службу, проходитимуть службу в пунктах постійної дислокації військових частин, жоден військовослужбовець строкової військової служби до виконання бойових завдань в зоні Операції Об’єднаних Сил (зоні проведення АТО на території Донецької та Луганської областей) залучатися не буде.
В ході засідання обговорено питання ведення військового обліку призовників. Підсумовуючи хід розгляду справ призовників, голова районної призовної комісії Сергій Абрамов наголосив на важливості виконання завдань із призову та акцентував увагу на тому, що захист Вітчизни є конституційним обов’язком кожного громадянина України, тому призовники мають з усією відповідальністю поставитись до його виконання, а ухиляння від проходження строкової військової служби є неприпустимим.
8 жовтня у Хорольському районному військовому комісаріаті відбудуться урочисті проводи перших призовників на строкову військову службу до лав Збройних Сил України.