Районна влада спільно з членами районного оперативного штабу опрацьовує план подальших дій щодо організації роботи з метою недопущення розповсюдження коронавірусу

Завершилось вечірнє засідання регіональної та місцевої комісії з питань ТЕБ і НС, що проходило в режимі відеозв’язку.
У районній державній адміністрації засідання провів голова РДА, керівник районного штабу оперативного реагування протидії поширенню коронавірусу Covid – 19 Гловацький Роман. У вечірньому засіданні брала участь голова районної ради Віра Мартюк, члени районного оперативного штабу-керівники районних служб, що опікуються даним питанням.

Роман Миколайович проінформував присутніх про надходження коштів на відкриті благодійні рахунки та про їх використання. Станом на 03 квітня на благодійний рахунок районного центру ПМСД поступило 130 тис. грн., використано – 62,7 тис. грн.; на благодійний рахунок Хорольської ЦРЛ надійшло 248,06 тис. грн., крім цього у вигляді матеріальної допомоги – 65,2 тис. грн., використано – 244,824 грн і на третій благодійний рахунок Асоціації керівників навчальних закладів поступило коштів - 31, 950 грн., використано –21,0 тис. грн. Ці кошти пішли на придбання засобів індивідуального захисту, виробів медичного призначення, засобів дезінфекції, антисептиків і всього іншого (халатів, костюмів медичних, комбінезонів, рукавичок, бахіл, окулярів, масок, тощо). Сьогодні в лікарняних закладах готові до того випадку, коли доведеться надавати допомогу людям з підозрою на коронавірус. Голова РДА подякував усім, хто відгукнувся в цей важкий час і надав посильну допомогу медичним закладам, що дозволило придбати цілий ряд необхідних засобів і виробів медичного призначення.
Також на засіданні головний лікар ЦРЛ Михайло Виноград повідомив, що впродовж останніх днів проходять навчання медперсоналу, які, зокрема, проводить і лікар-епідеміолог Лариса Кавалер. Медперсоналу детально роз’яснюють як діяти в разі виявлення осіб з підозрою на коронавірус, в умовах епідемії, як захиститися самим і як поводитися з пацієнтами, як правильно проводити дезінфекцію, обробку поверхонь, тощо. Кожен медичний працівник має знати відповідний алгоритм дій в разі виявлення осіб з підозрою на корона вірус та знати порядок подальших дій, щоб надати хворому своєчасну і якісну медичну допомогу.
В ході засідання обговорено коло нагальних питань, над якими працює сьогодні районна влада спільно з членами районного оперативного штабу в умовах карантину. Були заслухані пропозиції керівників районних служб, вироблено план подальших дій щодо організації роботи з метою недопущення розповсюдження коронавірусу на території області і району. Голова райдержадміністрації наголосив, що в зв’язку з поширенням хвороби з 06 квітня карантинні заходи стануть більш жорсткими, тому прохання до всіх неухильно їх дотримуватись аби вберегти своє здоров’я.