Проведено навчання для державних службовців

05 липня 2018 року за участі виконувача обов’язків голови районної державної адміністрації С.Г.Абрамова проведено  правове навчання для державних службовців. Про зміни до регламенту райдержадміністрації згідно внесених змін до постанови КМУ від 28.05.2018 №134 ,,Про внесення змін до деяких постанов КМУ“ та про дотримання  державними службовцями антикорупційних актів законодавства доповіла начальник відділу управління персоналом та організаційної роботи

апарату райдержадміністрації  Н.В.Гавриленко. Вона зокрема зазначила, що урядом приведено у відповідність до вимог Законів України “Про державну службу“ та “Про місцеві державні адміністрації “  деякі нормативно-правові акти Кабінету Міністрів. А саме,  на виконання Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби”, внесено технічні зміни до Типового регламенту місцевої державної адміністрації, Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації, Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, Порядку присвоєння рангів державних службовців. Наталія Володимирівна наголосила, що районною державною адміністрацією здійснюється низка  заходів у сфері  запобігання та протидії корупції, більша частина з  яких направлена саме на запобігання корупції. Одним із  основних  напрямів  у  сфері запобігання корупції є виявлення корупційних ризиків,  які можуть виникнути в  діяльності державних  службовців,  а також усунення умов та причин виникнення цих ризиків.    Ще одним  з не менш суттєвих корупційних ризиків є виникнення конфлікту  інтересів,  тобто  наявність  реальних  або  таких,  що видаються реальними, суперечностей між приватними інтересами особи та  її  службовими  повноваженнями,   які   можуть   вплинути   на об'єктивність  або  неупередженість  прийняття рішень,  а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.     Особливий акцент було поставлено на тому, що   державні службовці повинні знати свої права та обов'язки  при  виявленні  ними  фактичних  або  можливих  правопорушень  у  сфері  державної служби.  З цією метою для таких  ситуацій  повинні  бути  передбачені  чіткі  правила і процедури,  яких мають дотримуватися  державні службовці. Про Вищий антикорупційний суд та новинки в законодавстві присутніх проінформувала начальник юридичного відділу  апарату районної державної адміністрації Л.М.Нікітенко. По завершенню правового навчання державний реєстратор відділу з питань організації діяльності центру надання адміністративних послуг райдержадміністрації  Барановська В.В. ознайомила державних службовців з внесеними змінами до Закону України ,,Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань“. На  навчанні були присутні державні службовці управлінь, відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації.

Загалом навчання, які систематично проводяться для державних службовців стають запорукою професійності та майстерності у виконанні та дотриманні вимог чинного законодавства.