Продовжуємо інформувати про роботу обласної та районної влади в напрямку запобігання поширенню гострої респіраторної інфекції Сovid – 19.
Сьогодні зранку голова РДА Гловацький Роман на запрошення головного лікаря Михайла Винограда відвідав КНП „Хорольська ЦРЛ‟. Керівники детально оглянули все, що придбане і підготовлене районною лікарнею спільно з районною владою для роботи в умовах боротьби з коронавірусом. Це лікарські засоби, вироби медичного призначення, медичне обладнання, засоби індивідуального захисту для медперсоналу, засоби дезинфекції, антисептики, тощо. Роман Миколайович та Михайло Васильович обговорили і план подальших дій.

Серед питань, що опрацьовуються: харчування медперсоналу, місце розміщення і перебування медичних працівників на випадок спалаху хвороби в районі, виділення в разі потреби для хворих додаткових приміщень і ліжкомісць, підвіз медперсоналу до місця роботи, застосування превентивних заходів, і т.і.
На відкриті благодійні рахунки для боротьби з коронавірусом від органів місцевого самоврядування поступило 1 435 500 гривень. Лише за два останні дні від фермерів, фізичних осіб тис. перераховано на благодійний рахунок 72,5 тис. грн., - про це повідомив голова РДА.
Сьогодні також голова РДА Роман Гловацький мав зустріч з підприємцями, які здійснюють свою діяльність на місцевому ринку. В розмові з підприємцями брав участь і начальник районного управління Держпродспоживслужби Григорій Бурлака. Підприємці наполягали на відновленні роботи продовольчого ринку в районному центрі. Позиція обласної і районної влади в цьому питанні залишається незмінною – ринки не відкривати! За результатами розгляду данного звернення та на виконання Постанови МОЗ України, Головного державного санітарного лікаря України від 30 березня №5 місцевою комісією з питань ТЕБ і НС прийняте рішення щодо вивчення можливості забезпечення функціонування ринку в умовах протидії поширенню коронавірусної хвороби, дотримання і забезпечення на ринку всіх протиепідемічних заходів.
О 18-ій год. відбулася чергова нарада в режимі відеозв’язку. В районній державній адміністрації її провів голова РДА, керівник районного штабу Роман Гловацький. На нараді були присутні керівники районних служб, які задіяні до роботи в цьому напрямку, вони прозвітували про зроблене та намітили план подальших дій. Йшла мова про те, що карантинні заходи продовжені попередньо до 24 квітня і з 6 квітня вони стануть більш жорсткими. Наголошували і на адміністративній та кримінальній відповідальності осіб, які порушуватимуть умови карантину. Прийняті рішення обумовлені динамікою поширення ГРІ Covid – 19, поширенням хвороби на території області. Тож дослухаємось до рекомендацій лікарів. Бережімо себе і своїх рідних!