Про прийняття спадщини в умовах карантину. Інформує Хорольське бюро правової допомоги

Загальний строк для прийняття спадщини дорівнює шести місяцям і починає вираховуватися з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця.Що робити, якщо шестимісячний строк спливає під час карантину, а заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори не подано? Фахівці Хорольського бюро правової допомоги відповідають на декілька питань, що стосуються прийняття спадщини в умовах карантину.

Чи відтерміновано дату отримання спадщини у зв’язку із введенням карантину?
Норма Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” не стосується вчинення нотаріальних дій, в тому числі, і тих, що пов’язані з можливим пропуском передбачених законодавством строків (наприклад, оформлення спадщини). Тобто – ні, не відтерміновано.
Яким чином можна подати заяву про прийняття спадщини?
Заяву про прийняття спадщини можна подати нотаріусу двома шляхами:
1. заява про прийняття спадщини спадкоємцем подається особисто нотаріусу за місцем відкриття спадщини;
2. заява про прийняття спадщини надсилається нотаріусу поштою, підпис спадкоємця на якій засвідчено нотаріусом.
Тобто, якщо місце відкриття спадщини — це, наприклад, Котелевський район Полтавської області, а фактично Ви мешкаєте у місті Хорол, то під час карантину Ви маєте право засвідчити заяву про прийняття спадщини у будь-якого нотаріуса міста Хорола, а вже посвідчену заяву надіслати до нотаріуса за місцем відкриття спадщини у Котелевський район.
Важливо! Кому не потрібно протягом 6 місяців з моменту відкриття спадщини подавати заяву про прийняття спадщини:
– спадкоємцю, який постійно проживав разом із померлою особою на час відкриття спадщини, і який буде вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом 6 місяців він не заявив про відмову від неї;
– малолітнім, неповнолітнім, недієздатним особам, а також особам, цивільна дієздатність якої обмежена.
Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям, які прийняли спадщину, після спливу 6 місяців з дня відкриття спадщини. При цьому слід мати на увазі, що строк для звернення спадкоємця за отриманням свідоцтва про право на спадщину законодавством не обмежено.
Отримати безоплатну юридичну консультацію з цього та інших питань можна зателефонувавши до Хорольського бюро правової допомоги за номером (05362) 33-2-20 або на номер гарячої лінії 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів).
Необхідні документи також можна залишити в скриньці для кореспонденції, що знаходиться за адресою: м.Хорол, вул. Незалежності, 78а.
Пам’ятайте, що карантин — це не перешкода для отримання правової допомоги від держави!