111

Президент України П.О.Порошенко разом з дружиною вшанували пам’ять загиблих під Крутами юнаків

Версія для друкуВерсія для друку

Президент України Петро Порошенко вшанував разом із дружиною Мариною Порошенко пам'ять загиблих у бою під Крутами українських студентів.Петро Олексійович Порошенко відвідав меморіал і могили загиблих у бою студентів Він також виголосив промову в Військовому інституті телекомунікацій та інформатизації.

"Бій під Крутами – одна із численних битв в одвічному "хрестовому поході" Росії проти України. Але Крути в просторі та часі буття українського народу посідають надзвичайно важливе місце. Ця назва, як писав Улас Самчук, "врізбилася у наше народне єство, у наш дух і нашу плоть", - сказав Порошенко студентам і працівникам інституту.

Він додав, що офіцери цього вищого навчального закладу також внесли вклад у безпеку України, воюючи з агресором на Донбасі. 15 офіцерів інституту загинули у бойових діях на сході.

"Сотні випускників Інституту захищали чи захищають Україну від російської агресії. Двадцять п’ять його вихованців нагороджені орденами та медалями, а генерал-майор Максим Шаповал, - на жаль, посмертно, - відзначений Зіркою Героя", - зазначив Президент.

Він також зі своєю дружиною відвідав меморіал пам'яті Героїв Крут і пам'ятний хрест на Аскольдовій могилі. Вони встановили квіти біля могил учасників бою Володимира Шульгина та Володимира Наумовича, яких поховано на території Державного історико-меморіального Лук'янівського заповідника.
Для України бій під Крутами, який відбувся 100 років назад, став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Також за рішенням Петра Порошенка київський Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації отримає почесне звання "імені Героїв Крут".

Наверх ↑