ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ ОТРИМАЛА 5000 ЕКСПРЕС-ТЕСТІВ ТА 1920 ЛАБОРАТОРНИХ ТЕСТІВ НА КОРОНАВІРУС

ЗА ІНФОРМАЦІЄЮ ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ „ПОЛТАВЩИНА‟

Полтава отримала від держави тести для виявлення COVID-19. Їх розподілять по медичних закладах області
24 березня Полтава отримала тести на визначення коронавірусу. Про це на брифінгу розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. 5000 експрес-тестів на коронавірус розподілять по області. 1920 тест-систем методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) знаходитимуться в ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Також Олег Синєгубов повідомив, що Полтава отримала спеціальне обладнання для медиків.
Станом на 24 березня, на Полтавщині не зафіксували жодного випадку захворювання на коронавірус. На самоізоляції в області знаходяться 995 людей.
23 березня в Київ прибув потяг пасажирський поїзд Рига — Київ. На ньому було 30 людей із Полтавської області. У 5 пасажирів зафіксували підвищену температуру, результат експрес-тесту на коронавірус був негативний.
Довідково. Тест-системи ПЛР зараз є найточнішими при виявленні зараження коронавірусом. Однієї системи вистачає приблизно на 70 осіб. Експрес-тести менш точні, вони дають результат через 10-15 хвилин. Один тест призначений для перевірки однієї людини.
Як повідомляло МОЗ, експрес-тести використовуватимуться лікарями закладів охорони здоров’я для «санітарного сортування», тобто медики мають зробити два тести: один на грип і експрес-тест на коронавірус. Це потрібно, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. Якщо тест на грип позитивний, лікарі вживають відповідних заходів. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі мають узяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР. Після цього можна говорити про підтверджений випадок захворювання та вживати необхідні протиепідемічні заходи.
Нагадаємо, 23 березня в Україну з Китаю прибув військовий вантажний літак Іл-76. Центр громадського здоров’я отримав два види тестів: для ПЛР та 250 тисяч тестів для експрес-діагностики. Крім того, доставили медичні маски різного ступеня захисту, дезінфектори, апарати штучної вентиляції легень та інші засоби, необхідні для боротьби з поширенням COVID-19.