Підвищення пенсійного забезпечення громадян у 2019 році

Версія для друкуВерсія для друку

2018 рік завершився грудневим підвищенням соціальних стандартів. Мінімальний розмір пенсії для непрацюючих осіб, які втратили працездатність зріс з 1452 грн. до 1497 грн. В  плані підвищення пенсійного забезпечення наших пенсіонерів 2019 рік також не буде виключенням.

Поряд із зростанням мінімальної заробітної плати, яка із січня місяця  становить 4173 грн., проведено перерахунок пенсій категорії осіб, яким передбачено підвищення пенсії в зв’язку із ростом цього показника. Так, для осіб, які досягли віку 65 років і старші мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється у розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати. Тож  в січні місяці ця категорія пенсіонерів отримає підвищені розміри пенсій.

Наступний крок до підвищення пенсійного забезпечення  з 1 березня - індексація пенсій. Відповідно до частини другої статті 42 Закону України від 09.07.2003 року № 1058 “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення. В зв’язку з проведенням індексації передбачено підвищення пенсій в середньому на 17 відсотків. При цьому хочу наголосити що індексація стосуватиметься тих пенсій, які призначені за Законом України  “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Крім того,частиною четвертою цієї ж статті передбачено, що  органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку (після призначення чи перерахунку пенсії відпрацювали 24 місяці страхового стажу, або ж коли страховий стаж становить менший період але пройшло 2 календарних роки)  на найбільш вигідних умовах.   

Законом України  “Про Державний бюджет України на 2019 рік” також передбачено підвищення мінімальної пенсії за віком: з 1 липня до 1564 грн., з 1 грудня до 1638 грн.

Наверх ↑