Обговорили нагальні питання розвитку медичної галузі

Обговорили проблеми реформування медицини в районі 25 січня на засіданні медичної ради підвели підсумки роботи галузі охорони здоров’я району за 2018 рік. У роботі медичної ради взяли участь голова районної ради Віра Мартюк, перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Абрамов, начальник відділу медичних кадрів Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Олександр Оглобля, депутат Полтавської обласної ради Фахраддін Мухтаров,

головні лікарі, завідуючі АЗПСМ, ФАПів та ФП, завідуючі відділень, районні фахівці, старші медичні сестри.

В своїй промові головний лікар, депутат районної ради Михайло Виноград зазначив, що мета і завдання, які стояли перед галуззю в 2018 році, були спрямовані на покращення якості медичної допомоги населенню, реалізацію державних і галузевих програм за пріоритетними напрямками охорони здоров’я. Проводилася і проводиться певна робота по модернізації закладів охорони здоров’я району у відповідності до вимог часу. Головний лікар відзначив, що за тридцять років його трудової діяльності на Хорольщині, медична галузь ніколи не була настільки забезпечена медичним обладнанням, як за останні кілька років. Головний лікар дякував районній владі, сільським головам за розуміння і співпрацю у плані виділення коштів на придбання інсуліну, інші вкрай необхідні препарати, наголошував на необхідності посилення профілактичної роботи. Говорив і про низьку оплату праці медичних працівників, але висловив сподівання, що реформування змінить підхід в даному питанні.
„Сьогодні нелегко всім, тому важливо в цей період не втратити ті досягнення, ті надбання, які є у медичній галузі району. – Під час свого виступу , сказав депутат Полтавської обласної ради Фахраддін Мухтаров. - Адже на сьогодні в усіх галузях на ринок виходить велика конкуренція, в тому числі і в медичній галузі, а це означає, що у нас немає часу на роздуми, ми маємо рухатися вперед для забезпечення якісних медичних послуг населенню Хорольщини. Районна влада, депутатський корпус буде працювати так, щоб медичні установи району були забезпеченні сучасним медичним обладнанням та були конкуренто спроможними‟.
Начальник відділу медичних кадрів Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Оглобля у своєму виступі наголосив, що реформування галузі охорони здоров’я в жодному разі не є самоціллю, а викликано низкою об’єктивних чинників, серед яких чи не найважливішим є демографічна ситуація в країні. Він позитивно відзначив тісну і плідну співпрацю керівників медичної галузі району з виконавчою та представницькою владою та зазначив, що завдяки цьому Хорольський район на сьогодні має досить потужну базу та вагомі здобутки.
Голова районної ради Віра Мартюк та перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Абрамов також у своїх виступах говорили про необхідність системних реформ в охороні здоров’я як про вимогу часу, від результатів якої залежать у першу чергу людські життя і здоров’я людей.
Розвиток галузі охорони здоров’я, наголосили представники влади, і в подальшому буде одним із найважливіших пріоритетів у роботі районної влади, депутатського корпусу. Керівники подякували медикам за роботу і запевнили, що робитимуть все задля того, щоб створити належні умови праці для медперсоналу.
Насамкінець, учасники зібрання змогли задати ряд запитань, що хвилюють як медперсонал, так і пацієнтів та отримати вичерпні відповіді на них від головного лікаря району та представників влади.