Обережно, можливі спалахи інфекційних захворювань (пташиного грипу та АЧС)

Версія для друкуВерсія для друку

31 січня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хорольській районній держаній адміністрації. Головував – Сергій Абрамов, виконувач обов’язків голови РДА, голова комісії. Запрошені:члени районної протиепізоотичної комісії, представники господарств Хорольського району.

Розглянуті наступні питання порядку денного:
1.Щодо посилення заходів профілактики грипу птиці в господарствах Хорольського району.
2.Про заходи щодо недопущення виникнення африканської чуми в господарствах Хорольського району.
Інформував: Бурлака Г.М., начальник Хорольського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Що стосується розгляду першого питання, то доповідач проінформував про ускладнення епізоотичної ситуації в зв’язку з новими спалахами пташиного грипу, які нещодавно зареєстровані в Немирівському районі Вінницької області. Захворювання птиці пташиним грипом реєструвалося в 2019 - 2020 роках у Польщі, Угорщині, Румунії, Чехії і в Україні. У цьому році зафіксовано перший випадок захворювання у Вінницькій області в приватному підприємстві "Хутір", де утримувалося біля 100 тисяч голів птиці. Збудник хвороби, - продовжив доповідач, - переносять дикі перелітні птахи. Деякі зі штампів пташиного грипу можуть вражати не лише птахів, але й тварин та людей. Враховуючи епізоотичну ситуацію в світі та міграцію дикої птиці через територію Полтавщини, загроза виникнення даного захворювання не виключена. Як ускладнюючий фактор епізоотії пташиного грипу в районі може бути ігнорування населенням вимог по ізольованому утриманню домашньої птиці, особливо водоплавної, яка має вільний доступ до водоймищ і тому можливий її контакт з перелітною птицею.
В зв’язку з даною інформацією комісія прийняла з першого питання таке рішення:
1.Визнати епізоотичну ситуацію в районі, щодо пташиного грипу, загрозливою. .
2. Створити робочу групу для проведення діагностичного відстрілу дикої перелітної птиці, відбору проб від них для лабораторного дослідження в складі представників ГМРП , лісового господарства, районної державної ветеринарної служби .
3.Директору ГМРП ПОО УТМР ( Юшко Ю.В.) провести обхід мисливських угідь, про виявлення хворих або загиблих птахів повідомляти державну службу ветеринарної медицини.
4.Керівникам СВК"Трубайцівський" (Вітряк А.М.) , ТОВ" Екоагропрод" ФОП " Кочерга Андрій Олександрович" (Кочерга А.О.), ТОВ"Птахокомплекс " Хорольський ", ТОВ "Маккор" (Кулешник О.Ю.) утримувати птицю на підприємствах в "закритому режимі" роботи.
5.Хорольському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області (Бурлака Г.М.): забезпечити постійне проведення моніторингу циркуляції вірусу грипу серед домашньої, синантропної, дикої перелітної птиці.
6.Хорольській районній державній лікарні ветеринарної медицини
( Кузьменко В.І.) :
6.1. Проводити постійний обхід дворів приватного сектору з метою профілактики та своєчасного виявлення захворювання птиці пташиним грипом і дотримання „закритого режиму‟ утримання;
6.2. Організувати проведення щеплення птиці, належної приватному сектору, проти хв. Ньюкасла.
7.Дирекції районної газети"Вісті Хорольщини" інформувати населення в разі виявлення про випадки захворювання птиці на високопатогенний пташиний грип та про заходи профілактики .

Щодо другого питання порядку денного засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Хорольській районній державній адміністрації
«Про недопущенню виникнення африканської чуми в господарствах Хорольського району ".
Заслухано інформацію Григорія Бурлаки, начальника Хорольського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області , який доповів, що в зв'язку із новими випадками захворювання свиней на африканську чуму свиней в Україні, а також за результатами проведеного епізоотичного обстеження СТФ в Хорольському та Вишняківському будинках- інтернатах виявлено ряд недоліків щодо порушення рівня біобезпеки, а саме, відсутні ветсанпропускники, порушена санітарно - захисна зона, відсутні умови утилізації, тощо. Доповідач наголосив на небезпеці даного захворювання.
Голова державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації Сергій Абрамов висловив власне занепокоєння даною ситуацією та наголосив на необхідності вжиття заходів з метою недопущення спалаху інфекційного захворювання на території району. Безумовно, галузь свинарства в районі необхідна, але зважаючи на можливі ризики, потрібно суворо дотримуватися "закритого режиму" роботи скрізь, де тримається свинопоголів’я та дотримуватись всіх вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней. Відбулось обговорення. Учасники засідання надзвичайно стурбовані ситуацією, що склалася, тому комісією прийняте наступне рішення: 1. Епізоотичну ситуацію в районі, щодо АЧС, вважати загрозливою .
2. Суб'єктам господарювання в зв'язку з недотриманням "закритого режиму" утримання свиней на підсобних господарствах Хорольського та Вишняківського будинків - інтернатів та недотриманням вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней рекомендувати провести заміну свинопоголів'я на альтернативні види домашніх тварин терміново.

2.1.Ряду господарств, а саме: ТОВ"СКХ", СВК"Перемога", ДП Д/Г" ім. 9 січня" продовжити роботу щодо покращення "закритого режиму" утримання свинопоголів’я.
3.Директору ГМРП ПОО УТМР ( Юшко Ю.В.) провести обхід мисливських угідь відповідно до затверджених маршрутів, про виявлення хворих або загиблих тварин повідомляти держслужбу ветмедицини негайно.
4. Дирекції районної газети"Вісті Хорольщини", районним ЗМІ продовжити інформаційну кампанію щодо захворювання на АЧС та заходи профілактики.
В обговоренні даного питання взяли участь: керівники господарств, які утримують поголів’я свиней та начальник Хорольської районної державної лікарні ветеринарної медицини Кузьменко В.І.

Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Хорольській районній державній адміністрації настійно рекомендує керівникам господарств, населенню району взяти до відома вище викладену інформацію та враховуючи можливі ризики щодо спалахів інфекційних захворювань (пташиного грипу, АЧС) дотримуватись всіх заходів безпеки.

Наверх ↑