На вечірньому засіданні місцевої комісії з питань ТЕБ і НС

О 17-00 відбулося вечірнє засідання регіональної та місцевої комісії з питань ТЕБ і НС, що проходило в режимі відеозв’язку. У районній державній адміністрації засідання провів голова РДА, керівник районного штабу оперативного реагування протидії поширенню коронавірусу Covid – 19 Роман Гловацький. У засіданні взяли участь заступник голови РДА Дмитро Кудря, члени районного оперативного штабу, представники районних служб.

Говорили про епідемічну ситуацію з захворюванням на коронавірус в Полтавській області: за останню добу маємо один новий випадок захворювання на коронавірусну інфекцію. Загалом одужали вже 213 жителів області. Відповідно кількість тих, хто продовжує хворіти, зменшилась до 42 людей. Від початку карантину в Полтавській області зафіксували 265 випадків захворювання, в тому числі, по Хорольському району – один випадок (хворий уже одужав). Станом на 20 травня маємо одну особу з підозрою на Covid – 19.
На вечірньому засіданні йшла мова про запровадження Урядом України адаптивного карантину. Карантин в Україні продовжено до 22 червня, а його пом’якшення відбуватиметься у 5 етапів.
Карантинні заходи, запроваджені в Україні через коронавірусну хворобу COVID-19, триватимуть і далі. При цьому діятиме адаптивний карантин, тобто обмежувальні заходи будуть поступово пом’якшуватися у залежності від епідемічної ситуації в кожному регіоні. Всього буде 5 етапів пом’якшення карантину. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України 20 травня за ініціативи Міністерства охорони здоров’я.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов так прокоментував рішення Уряду:
“Ми пропонуємо встановити адаптивний карантин з 22 травня по 22 червня. При цьому ми запроваджуємо ознаки епідемічної ситуації в регіонах, а саме: інцидентність, завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, а також кількість ПЛР та ІФА тестів. На основі цих показників будуть прийматися рішення щодо послаблення карантину. Всього у нас буде 5 етапів пом’якшення обмежувальних заходів”, За словами Міністра, інцидентність – це середня кількість випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тис. населення, яка має складати менше 12 осіб на 100 тис. населення. “Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим COVID-19 повинна бути менше 50%. А кількість ПЛР та ІФА тестів – більше 12 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів”.
Нагадаємо, що рішення про пом’якшення карантину в кожному регіоні приймаються комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій . До 22 травня в Україні діє перший етап пом’якшення, а з 22 – буде запроваджений другий.
У зв’язку з запровадженням адаптивного карантину голова місцевої комісії з питань ТЕБ і НС Роман Гловацький акцентував увагу на головних завданнях, які потрібно буде вирішувати. Серед таких питань: відновлення роботи дошкільних навчальних закладів (за умови дотримання всіх санітарних та протиепідемічних вимог) та відновлення навчального процесу для учнів, які здобувають професію водія.
На цьому поки що все. Всім здоров’я і гарного вечора! Бережіть себе!