На щотижневій нараді в голови РДА 21 вересня

21 вересня голова РДА Роман Гловацький провів щотижневу нараду, участь у якій взяли: заступник голови РДА Дмитро Кудря, заступник голови районної ради Юлія Бойко, керівник апарату РДА Ірина Штейнберг, керівники структурних підрозділів РДА, територіальних органів виконавчої влади, директор ТОВ „Районна газета „Вісті Хорольщини‟.

Розглянуті наступні питання порядку денного:
1.Про стан виконання Програми соціального захисту населення на 2017-2020 роки в частині надання пільг та компенсацій за рахунок коштів місцевих бюджетів. Доповідала: начальник управління соціального захисту населення РДА Вікторія Лопітько.
2.Про заходи щодо протидії домашньому насильству та правовий захист осіб, які постраждали від домашнього насильства. Доповідав начальник превенції Хорольського відділу поліції ГУ НП в Полтавській області Артем Петік, співдоповідали – директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Бровко та начальник управління соціального захисту населення РДА Вікторія Лопітько.
3. Про надзвичайні ситуації та небезпечні події, які відбулися на території району в період з 24 по 30 серпня 2020 року. Інформувала: завідувач сектору з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами РДА  Людмила Черненко.
З першого питання доповідач проінформувала, що Програмою в частині надання пільг та компенсацій визначено потребу у коштах на 2020 рік в сумі 2 334,8 тис. грн, фактично виділено 1 198,5 тис. грн., що становить 51,3% до потреби. З районного бюджету виділено 978,7 тис. грн., сільських рад та ОТГ – 191,8 тис. грн., кошти міста – 28,0 тис. грн. Доповідач детально проаналізувала всі проведені відшкодування за надані послуги, зупинилась на ряді проблемних питань.
Щодо другого питання, доповідач проінформував, що протягом 2020 року до Хорольського відділу поліції надійшло 150 заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства (у 2019 році – 125 заяв). Згідно заяв та повідомлень працівниками поліції було складено 75 адміністративних протоколів за
ст.173-2 „Насильство в сім’ї‟, які направлені до Хорольського районного суду для вирішення питання по суті та прийняття рішення.
Директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Бровко ознайомила присутніх з проведеною центром роботою в даному напрямку. За  результатами розгляду даного питання головою РДА рекомендовано районному це нтру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення з питання протидії домашньому насильству та продовжити роботу мобільної бригади соціально-психологічної допомоги у 2020 році.
У ході наради заслухана інформація головного лікаря КНП „Хорольська центральна районна лікарня‟ Михайла Винограда про те, що днями  КНП підписано договір з підрядною організацією на проведення реконструкції приймального та травматологічного відділень районної лікарні під відділення невідкладної медичної допомоги. Після відповідної підготовчої роботи розпочнуться будівельні роботи, які мають завершитись уже до кінця поточного року. Не дивлячись на проведення будівельних робіт відділення Хорольської ЦРЛ працюватимуть у звичному режимі, медична допомога надаватиметься цілодобово.
Присутні були проінформовані про стан протиепідемічної ситуації з захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID – 19 в Хорольському районі: станом на ранок 21 вересня 2020 року в районі маємо 20 лабораторно підтверджених випадки захворювання на COVID – 19, одужало 8 осіб, продовжує лікування – 11 осіб, померла від ускладнень, спричинених захворюванням - 1 особа. У зв’язку з даною епідемічною ситуацією голова акцентував увагу на необхідності дотримання всіх протиепідемічних заходів та рекомендував робочій групі продовжити роботу з контролю за дотриманням встановлених карантинних вимог. Зокрема, йшла мова за результати проведених перевірок в закладах освіти та про заходи, що мають бути проведені в громадському транспорті.