На щотижневій нараді у голови РДА

9 січня відбулася щотижнева нарада, яку провела голова РДА Л.М.Звірко. У роботі наради взяли участь:  голова районної ради В.А. Мартюк, перший заступник голови районної державної адміністрації С.Г. Абрамов, заступник голови районної ради Р.М.Гловацький, керівники управлінь та відділів районної адміністрації, представники територіальних органів виконавчої влади, районних засобів масової інформації.

Розглянуте питання про стан утримання, навчання та виховання дітей у прийомних сім’ях та сім’ях опікунів (піклувальників) на території району у 2017 році. Доповідала: начальник Служби у справах дітей РДА Н.М.Вернигора. Вона, зокрема, зазначила, що Службою постійно проводиться робота по своєчасному виявленню дітей, які залишились без батьківського піклування, надання їм статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, і влаштування їх в сім’ї. Станом на 01.01.2018 року на первинному обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування перебуває 67 дітей даної категорії. Основним завданням на сьогодні є реалізація права кожної дитини на виховання у сім’ї. Службою вживаються всі можливі заходи для того, щоб діти, які набули статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, були влаштовані в сімейні форми виховання. З 67 дітей, які перебувають на обліку, 58 (87% від загальної кількості) - охоплені сімейними формами виховання: 53 дітей перебувають під опікою (піклуванням); 3 дітей виховуються в прийомних сім’ях; 2 дітей у ДБСТ на території Семенівського району; 9 дітей – в інтернатних закладах.
У 2017 році на первинний облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування поставлено 24 дитини, з них над 15 дітьми встановлено опіку (піклування) родичами, четверо з дітей виставлені в регіональну базу на усиновлення і в 2017 році були усиновлені. На сьогодні, на жаль, не всі діти, які були поставлені на облік у 2017 році,  влаштовані у сімейні форми виховання. Службою у справах дітей  проводиться робота з можливого влаштування цих дітей в родинне середовище.
Говорила доповідач і про те, що альтернативною формою влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, яка може замінити інтернатні заклади, є прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу. На даний момент в районі функціонує п’ять прийомних сімей, в яких виховується  6 прийомних дітей.
Особлива увага районною державною адміністрацією приділяється питанням захисту особистих майнових і житлових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. З цією метою службою у справах дітей створено реєстр нерухомого майна дітей вищевказаної категорії.
В ході обговорення даного питання голова РДА Л.М.Звірко проінформувала, що у листопаді 2017 року з державного бюджету згідно постанови КМУ від 15.11.2017 № 877 та рекомендацій комісії при ОДА на придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, надійшли кошти в сумі 1343 тис. грн.. Кошти перераховані міській раді для придбання 5 квартир дітям-сиротам. Також на ці цілі 109 тис. грн. отримала Клепачівська ОТГ. Це дало можливість забезпечити власним житлом шість осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. До речі. Зауважила голова, на ці цілі кошти з державного бюджету виділялися 10 років тому.
Слід також додати, що Службою у справах постійно здійснюється контроль за дотриманням належних умов проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою (піклуванням) чи виховуються у прийомних сім'ях. За 2017 рік перевірено умови проживання 28 дітей даної категорії. Щороку складаються висновки про стан утримання, навчання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у яких зазначається виконання опікуном (піклувальником) своїх обов'язків: чи приділяється належна увага вихованню дитини, чи забезпечена дитина всім необхідним для всебічного розвитку, чи використовується державна соціальна допомога на дитину  за цільовим призначенням. Також, служба у справах дітей здійснює нагляд за виховання та утриманням дітей, які були усиновлені. Зараз в районі нараховується 15 таких дітей.
По завершенню обговорення дані відповідні доручення голови РДА.
Учасники наради заслухали інформацію про надзвичайні ситуації та небезпечні події, які відбулися на території району в період з 01 по 08 січня 2018 року.
По закінченню наради всіх присутніх в залі та хорольську громаду привітав керівник фермерського господарства „Грунтознавець‟ Володимир Володимирович Чишко та колядники – аматори народного творчого колективу „Надвечіря‟ із с.Скибівщини Великобагачанського району.