На робочій зустрічі керівників РДА з учасниками АТО

На робочій зустрічі керівників РДА з учасниками АТО
Минулої неділі в приміщенні адміністративного будинку районної ради відбулися збори учасників АТО. Вів збори керівник районного центру допомоги учасникам АТО Володимир Карпенко. На запрошення громадської організації на засідання прибули: голова РДА Л.М.Звірко, перший заступник голови РДА С.Г.Абрамов,

заступник начальника та начальник відділу управління соціального захисту районної державної адміністрації Т.В.Тіщенко та Н.І.Побережник, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н.О.Бровко.
Першим до слова запросили голову благодійного фонду „Волонтери Хорольщини‟ Юрія Бровка, який розповів про проведену фондом роботу щодо надання допомоги Збройним Силам України. Юрій Іванович                                                                        наголосив, що пройшло два роки з часу юридичної реєстрації благодійної організації, на даний час організація налічує в своїх рядах 55 осіб. Волонтери Хорольщини з самого початку створення організації активно допомагають хлопцям, які несуть службу в зоні проведення військових дій на Сході держави. Лише впродовж останніх місяців волонтери придбали для потреб ЗСУ мобільну ємність для води, інструменти для ремонту автомобільної техніки, будівельні матеріали, зібрали свіжі овочі і фрукти. Все це власноруч було доставлене до місця призначення і передано військовослужбовцям. Юрій Бровко висловив слова подяки всім, хто допомагає сьогодні українській армії, особливу вдячність голова благодійного фонду адресував депутату Полтавської обласної ради Ф.А.Мухтарову, який регулярно допомагає військовослужбовцям та подякував Петракївському сільському голові Г.В.Тритяку теж за суттєву допомогу Збройним Силам. Голова благодійної організації прозвітував про залучені на рахунок благодійної організації кошти та про їх використання.
В ході робочої зустрічі перед учасниками АТО виступила начальник відділу обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС управління соціального захисту населення РДА Н.І.Побережник, яка проінформувала присутніх про те, що станом на 26.08.2018 року в управлінні соціального захисту населення РДА на обліку перебувають 324 учасники бойових дій, в тому числі, 7 осіб з інвалідністю внаслідок війни та 2 члени сім’ї загиблого ветерана війни з числа учасників АТО. Ніна Іванівна прозвітувала про забезпечення виконання державної програми з санаторно-курортного лікування, психологічної та професійної реабілітації учасників АТО, вона детально зупинилась на порядку отримання санаторно-курортних путівок учасниками АТО та порядку користування пільгами.
Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н.О.Бровко, виступаючи перед присутніми, проінформувала про проведену центром роботу з організації відпочинку (з наданням оздоровчих послуг) для осіб з числа учасників АТО та членів їх родин. Зокрема, було зазначено, що цього року на організацію відпочинку учасників АТО були використані бюджетні кошти, а саме, 50 тис. грн. з районного бюджету на оздоровлення учасників АТО та членів їх сімей та 10 тис. грн. з обласного бюджету на оздоровлення членів сім’ї загиблого військовослужбовця, цим правом скористалась мати загиблого учасника АТО.
Демобілізовані військовослужбовці цікавились питанням повернення коштів за міжміський проїзд, питанням тарифів та соціальних норм на ЖКГ. На дані питання роз’яснення надавала заступник начальника управління соціального захисту населення РДА Т.В.Тіщенко.
Перед присутніми учасниками АТО виступили і голова РДА Л.М.Звірко та перший заступник голови РДА С.Г.Абрамов. Вони розповіли про роботу влади в напрямку надання всебічної допомоги військовослужбовцям, які захищали суверенітет та територіальну цілісність держави. Зокрема, керівники зазначили, що влада і надалі братиме до уваги розуміння потреб даної категорії та працюватиме задля надання допомоги військовослужбовцям.
Лариса Миколаївна повідомила, що 7 вересня відбудеться чергове засідання сесії Хорольської районної ради, на якому планується розглянути та підтримати звернення депутатів Козельщинської районної ради до Президента України, Кабінету Міністрів України, Антимонопольного комітету України, Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Полтавської обласної ради та Полтавської ОДА з приводу недоцільності встановлення на комерційних вузлах обліку автоматизованих пристроїв передачі даних. Сподіваємось, що вищі органи державної влади дослухаються до колективних звернень і забезпечать перегляд норм Постанови №2494 від 30 вересня 2015 року, тим самим захистять бюджетні установи і інші заклади від свавілля приватних газопостачальних організацій, які використовують своє монопольне становище.
Під час робочої зустрічі учасників АТО з керівниками РДА обговорювалось також питання підготовки до відзначення в районі Дня захисника України, яке святкуватимуть 14 жовтня в День Покрови Пресвятої Богородиці.