На Хорольщині з робочою поїздкою побувала міністр соціальної політики України Юлія Соколовська, яка відвідала родину патронатного вихователя в селі Андріївці

06 лютого в районі з робочим візитом побувала міністр соціальної політики України Юлія Соколовська. Разом з головою районної ради Вірою Мартюк, керівником апарату райдержадміністрації Іриною Штейнберг та начальником Служби в справах дітей Хорольської РДА Надією Вернигорою міністерка відвідала сім’ю патронатного вихователя Кузуб Наталії Михайлівни у селі Андріївка.

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками та іншими законними представниками складних життєвих обставин. Що це дає для дитини? Безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними, а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї. Що це дає батькам дитини? Можливість усунути складні життєві обставини, вирішити наявні проблеми, отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу та возз’єднанню родини. Оптимальний термін перебування дитини в патронатній сім’ї визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців, в особливих випадках – бути не більшим 6 місяців.
Сім’я патронатного вихователя Кузуб Наталії Михайлівни (помічник Кузуб Юрій Васильович, чоловік) створена розпорядженням голови райдержадміністрації від 05.06.2018 року №138. Протягом 2018-2019 років до сім’ї було влаштовано 14 дітей. Шість з них влаштовані за заявою, як такі, що потрапили в складні життєві обставини, решта дітей були відібрані в біологічних батьків та влаштовані в сім’ю патронатних вихователів – по причині загрози життю і здоров’ю дітей.
Через деякий час за наслідками усунення причин, що спонукали влаштування дітей на утримання і виховання до патронатної сім’ї, діти були повернуті в родини біологічних батьків та влаштовані на повне державне забезпечення в державні навчальні заклади.
На даний час в сім’ї перебуває на утриманні і виховується троє дітей.
Метою візиту міністерки на Хорольщину є вивчення потреб патронатних сімей під час безпосереднього спілкування з родинами, дітьми. Всього на Полтавщині створено 4 сім’ї патронатних вихователів, але наразі діти виховуються лише в одній родині, на Хорольщині.
В ході робочої зустрічі з Юлією Соколовською було визначено ряд нагальних питань, які потребують врегулювання на законодавчому рівні. Отримала міністр і ряд пропозицій, що потребують розгляду та опрацювання.