На апаратній нараді у голови РДА

Версія для друкуВерсія для друку

11 лютого голова районної державної адміністрації Лариса Звірко провела щотижневу нараду, участь у якій взяла голова районної ради Віра Мартюк. Про підсумки роботи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації у 2018 році доповідала: директор Територіального центру Людмила Бойко.

Доповідач, зокрема, зазначила. Протягом 2018 року структурними підрозділами територіального центру обслужено 3495 осіб з наданням різних видів соціальних послуг.
У відділенні соціальної допомоги вдома працює 67 соціальних робітників, які протягом звітного періоду забезпечили надання соціально - побутових послуг 701 особі за місцем проживання. Послуги надаються у відповідності до Державного стандарту догляду вдома, Державного стандарту паліативного догляду, а також згідно графіків відвідування та умов договору.
Територіальним центром постійно проводиться робота щодо надання  соціальних послуг громадянам, які проживають у віддалених населених пунктах. Протягом 2018 року охоплено обслуговуванням 2276 осіб, що проживають у сільській місцевості, а це 65,1 % від загальної кількості обслужених громадян.
У червні 2018 року працівниками відділення соціальної допомоги вдома проведено роботу по розширенню зони обслуговування. В зв’язку з цим відкрито нову дільницю - додатково охоплено 3 віддалені населені пункти Штомпелівської сільської ради (с. К.Озеро, с. Наталівка, с. Шарківщина).         Додатково на обслуговування взято 8 осіб.
З метою наближення послуг до сільського населення організовано 166 виїздів мультидисциплінарної команди до 24 віддалених населених пунктів району, де надано 2940 послуг громадянам похилого віку та особам з інвалідністю, а саме: перукарські послуги, послуги по розпилюванню та рубанню дров, косінню трави, дрібного ремонту надвірних будівель, помешкань та парканів, обробітку присадибних ділянок (копання городів). В тому числі організаційно забезпечено 25 виїздів ,,мобільного соціального офісу“, під час яких 301 особі надано консультації з питань соціальної підтримки.
Керівництвом територіального центру налагоджено співпрацю з об’єднаними територіальними громадами в частині відшкодування коштів за надані соціальні послуги, в тому числі, вжито заходів щодо збереження штатних одиниць соціальних робітників та продовження надання соціальних послуг на відповідних територіях. З цією метою у 2018 році сільськими радами передано субвенції до районного бюджету на загальну суму 1.229.300 грн.
На даний час між територіальним центром та ОТГ укладено Договори про співробітництво. Протягом 2018 року територіальним центром надавалися соціальні послуги на територіях Клепачівської, Покровськобагачанської та Новоаврамівської сільських рад (ОТГ) де охоплено 282 особи.
За підтримки керівництва району територіальним центром постійно вживаються заходи щодо матеріально - технічного забезпечення соціальних робітників. З цією метою у 2018 році за кошти районного бюджету придбано куртки, халати, сумки та рукавички для 46 соціальних робітників на загальну суму 33,3 тис. грн. Крім того забезпечено додаткове виділення коштів з районного бюджету на проведення диференціації заробітної плати соціальних робітників. Відповідні виплати проведено у вересні, жовтні та грудні 2018 року.    
Постійно проводиться робота щодо покращення соціального захисту осіб з інвалідністю, в тому числі заходи по забезпеченню безперешкодного доступу осіб даної категорії до приміщень територіального центру.
Всього з початку 2018 року територіальним центром обслужено 434 особи з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі 8 інвалідів війни. Для осіб даної категорії при відділенні денного перебування створено клуб активного дозвілля „Прометей“, метою якого є організація змістовного дозвілля, підтримка фізичних, психологічних та соціальних здібностей осіб з інвалідністю.
Працівниками територіального центру надано значну практичну допомогу Хорольському місцевому осередку Всеукраїнської організації „Союз організацій інвалідів України“ у проведені ремонту приміщення, тепер члени організації мають можливість проводити тематичні заходи, залучати всіх бажаючих до активного дозвілля, проявляти свої здібності та таланти.
З метою запобігання нещасним випадкам (переохолодження, травматизм, обмороження кінцівок) при територіальному центрі організовано роботу „пункту обігріву“.
Зокрема працівники відділення денного перебування організаційно забезпечують надання соціально-педагогічної послуги „Університет третього віку“. На 2018 - 2019 навчальний рік до Університету вступило 42 слухачі, які відвідують заняття, що проводяться на 3 факультетах.
Організовано заняття групи „Здоров’я“, яку відвідують 15 осіб. Проводяться фізкультурно-оздоровчі заходи, зокрема: виконання лікувально-фізичних вправ на тренажерах, проведення гімнастики по системі Норбекова та заходи по спостереженню за станом здоров’я.
Великим попитом у громадян користується автотранспортна послуга ,,Соціальне таксі”. З початку року перевезено 144 особи, яким надано 216 послуг, в тому числі 46 осіб з інвалідністю (надано 86 послуг). Для перевезення інвалідів - візочників використовується спеціалізований автомобіль, що облаштований гідравлічним підйомником.
Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги забезпечено безперебійну роботу „пункту прокату“ технічних засобів реабілітації. Протягом звітного періоду засоби реабілітації отримали 133 особи (в т.ч. 32 особи з інвалідністю). Постійно вживаються заходи щодо поповнення „пункту прокату“ новими засобами реабілітації. У 2018 році за кошти районного бюджету закуплено 12 ходунків на загальну суму 10,0 тис.грн.
Керівництвом територіального центру активно проводиться робота щодо розвитку територіального центру та наближення соціальних послуг до громадян, що проживають у віддалених населених пунктах Хорольського району. З цією метою у 2019 році заплановано створення двох робочих місць (перукар, швачка) на території Андріївської сільської ради.
Крім того вживаються заходи щодо впровадження інноваційних методів роботи та надання нових видів послуг. Зокрема у 2019 році планується придбання мотоблока для обробітку присадибних ділянок, що дасть змогу зменшити час на надання послуги та збільшити кількість охоплених послугою осіб.
Проблемним питанням залишається недостатня площа відділення  денного перебування територіального центру.

Про відзначення в районі Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав інформувала завідувач сектору з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю, в справах преси та інформації апарату РДА Світлана Мудра. Вона повідомила, що урочисте покладання квітів до Пам’ятного знаку воїнам-афганцям, що знаходиться в районному центрі, відбудеться 15 лютого о 10-00 год. Об 11-00 год. в районному будинку культури розпочнеться тематичний захід, присвячений пам’ятній даті. О 12-30 год. в районному краєзнавчому музеї відбудеться тематична виставка.

Про надзвичайні ситуації та небезпечні події, які відбулися на території району в період з 04 по 10 лютого 2019 року, інформувала начальник відділу архітектури, містобудування, ЖКГ та будівництва РДА Тетяна Чігер.
За підсумками розгляду питань порядку денного головою РДА дані відповідні доручення.
У роботі наради також взяли участь: перший заступник голови РДА, керівник апарату РДА, керівники управлінь та відділів РДА, районних органів виконавчої влади та представники районних засобів масової інформації.

 

Наверх ↑