„Загроза велика як ніколи‟. Глава МОЗ Ілля Ємець звернувся до українців із приводу ситуації з коронавірусом
Міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець звернувся до українців стосовно поширення коронавірусу. Міністр зазначив, що загроза, яку несе коронавірус, «велика як ніколи». Він перерахував заходи, до яких треба вдатися, щоб запобігти поширенню вірусу в Україні.

«З усією відповідальністю повідомляю: сьогодні загроза, яку становить коронавірус, велика як ніколи. Для інфекції не має значення матеріальний стан чи соціальний статус. Хворіють як усесвітньо відомі політики, актори, так і прості люди. Сьогодні ворог номер один не тільки українського суспільства, але й всього світу — це смертельно небезпечна інфекція, коронавірус», — йдеться у повідомленні міністра охорони здоров’я.
Голова МОЗ зазначив, що не намагається сіяти паніку, а прагне говорити правду, адже це стосується життя та здоров’я українців.
«Дехто каже мені, щоб я не нагнітав ситуації, бо це нібито сіє паніку. Але нагадаю, що ми не в тоталітарній державі, щоб замовчувати правду. Я ж не мовчатиму, бо життя та здоров’я українців для мене — пріоритет», — сказав Ємець.
Він також наголосив на необхідності «діяти негайно» під час епідемії коронавірусу. Ємець перерахував заходи, які необхідно здійснити для запобігання поширенню COVID-19 в Україні.
«Необхідно закривати заклади громадського харчування та ТРЦ, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини, необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб. Лікарні мають бути негайно перепрофільовані в інфекційні, з урахуванням ситуації. Всі планові заходи скасувати та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією», — сказано у повідомленні.
Міністр закликав українців не бути легковажними та виконувати інструкції, правила та рекомендації. Він також підкреслив ефективність самоізоляції як способу запобігання поширення хвороби.
Нагадаємо, у зв’язку із загрозою поширення коронавірусу Кабмін ввів в Україні тритижневий карантин, який триватиме до 3 квітня 2020 року. На період карантину МОЗ закликає українців залишатися вдома. Також Україна для запобігання поширення коронавірусу закрила усі пасажирські авіасполучення та кордони.
За даними МОЗ станом на ранок 18 березня в Україні зареєстровано 14 випадків інфікування коронавірусом: у Чернівецькій області – 10 випадків (один летальний), у Житомирській — один (летальний), один випадок у Київській області, 2 – в м.Києві.
Випадків інфікування коронавірусом у світі зареєстровано 198 006 випадків захворювання COVID-19, з них 81950 осіб одужали. Станом на 18.03.2020 року від хвороб, викликаних корона вірусом, померли 7 948 осіб.