Керівники району вшанували жертв Голокосту

27 січня світова спільнота вшановує жертв Голокосту. За роки Другої світової війни руками есесівців було знищено близько 6 млн. осіб єврейської національності, з них 1,5 млн. дітей. Тільки на території сучасної України було вбито близько півтора мільйона євреїв, на Полтавщині за роки війни загинуло 13 тисяч осіб єврейської національності. Трагедія, яка розгорнулась в жовтні 1941-го на Хорольщині, стала однією з сторінок Голокосту

– політики тотального, цілеспрямованого винищення єврейського населення на окупованих нацистами територіях.

Наприкінці жовтня 1941 року, більше ніж 78 років тому, нацисти, окупувавши територію Хорольщини, знахабніло, без будь-яких звинувачень розстріляли за містом пів тисячі мирних жителів, серед яких 460 осіб були євреями.
Сьогодні нам про цю страшну сторінку нашої історії нагадує пам’ятник на місці загибелі людей, що стали жертвами Голокосту.
З нагоди пам’ятної дати в районному центрі відбулося покладання квітів до пам’ятного місця розстріляних в жовтні 1941 року пів тисячі мирних жителів, 460 з яких були євреями. Квіти та камінці (єврейська громада зберігає таку традицію – класти на місце поховання камінці, вважаючи, що вони довго зберігають пам'ять про події і про людей, що захоронені на цьому місці) до обеліску та до могили, де поховані розстріляні хорольчани, поклали: виконувач обов’язків голови РДА Сергій Абрамов, голова районної ради Віра Мартюк, керівник апарату РДА Ірина Штейнберг, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Ірина Потерайло, начальник відділу культури і туризму Ірина Гунько, начальник управління соціального захисту населення РДА Вікторія Лопітько. Керівники вшанували пам'ять невинних жертв Голокосту хвилиною мовчання.