Керівники району вітають громаду Хорольщини з Днем Соборності України

Шановні хорольці! День 22 січня ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме в цей день 1919 року в Києві відбулася подія, про яку мріяло не одне покоління українських патріотів: на Софійській площі було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Сотні років українські землі перетинав державний кордон. З кінця 18 ст. вони були поглинуті двома імперіями – Російською і Австро-Угорською. Залежність від рішень, які приймались в імперських столицях, тяжко позначилась на долі українців.
Українська революція 1917 – 1920 рр.. дала шанс зробити реальністю мрію багатьох поколінь українців про об’єднання і Україна скористалась цим шансом: стала єдиною, соборною державою. Через ряд внутрішніх та зовнішніх факторів проіснувала вона зовсім недовго, в кінці 1919 р. Акт злуки було розірвано.
Та події того часу не пройшли марно. Вони сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. У розмаї жовто-синіх знамен в пам’ять про Акт Злуки 1919 року 22 січня 1990 року наші сучасники поєднали живим ланцюгом злуки Київ та Львів. Відтоді це свято щороку нагадує нам усім, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми – єдиний народ!
Нині, в третьому тисячолітті, ідея соборності постала з новою силою. Уроки історії свідчать, що державність недостатньо декларувати, її ще необхідно наповнити реальним змістом. За достойне життя українського народу, єдину Україну віддали і віддають сьогодні своє життя найкращі сини і доньки української нації.
Віримо, що ідея соборності згуртує всіх нас, додасть наснаги, допоможе утвердженню громадянської злагоди і консолідації суспільства. Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

Виконувач обов’язків голови райдержадміністрації С.Г.Абрамов
Голова районної ради В.А.Мартюк