Інформує Хорольське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області

Кількість інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2 у світі зросла до 198 006 випадків. Станом на 18.03.2020 від хвороб, викликаних коронавірусом, померли 7 948 людей, водночас одужали — 81 950.
Більшість випадків зафіксували на материковому Китаї – 81074. В Європі зафіксовано більшу кількість випадків зараження, ніж в Китаї.Лідером по захворюванню накоронавірусSARS-CoV-2 в Європі є Італія. В Італії кількість інфікованих зросла до 31 506. Там 2 503 пацієнти померли, а 2 941 — одужали.Також відомо про 16 169 інфікованих в Ірані, 11 826 — в Іспанії, 8 413 — у Південній Кореї, 9 360 — у Німеччині, 7 695 — у Франції, 6 362 — у США. Наразі відомо про 14 випадків інфікування коронавірусом в Україні: 10 випадків в Чернівецькій області (1 летальний), 1 в Житомирській (1 летальний), 1 в Київській, 2 у Києві.
У Хорольському районі випадків інфікування коронавірусом не зареєстровано.

17 БЕРЕЗНЯ, ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ УХВАЛИЛА ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗАПОБІГАННЯ ВИНИКНЕННЯ І ПОШИРЕННЯ КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ (COVID-19).
Законом також встановлюється відповідальність за порушення санітарних норм під час поширення коронавірусної інфекції. Зокрема, для осіб, які можуть бути інфіковані COVID-19, за самовільне залишення місця обсервації (карантину) передбачена адміністративна відповідальність, а за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням підвищено кримінальну відповідальность.
Також запроваджено комплекс правових норм, спрямованих на захист прав фізичних та юридичних осіб під час карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19), а саме:
• можливість роботи вдома для працівників, державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування та надання за їх згодою відпустки;
• надання права власникам змінювати режими роботи органів, закладів, підприємств, установ, організацій, зокрема, щодо прийому та обслуговування фізичних та юридичних осіб з обов’язковим інформуванням населення про це через веб-сайти та інші комунікаційні засоби;
• заборона на проведення органами державного нагляду планових заходів із здійснення державного контролю у сфері господарської діяльності.