Хорольському ботанічному саду - 5 років

Версія для друкуВерсія для друку

4 жовтня 2018р. на базі Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної аграрної академії та Хорольського ботанічного саду відбулася Всеукраїнська науково - практична конференція з нагоди 5- річчя Хорольського ботанічного саду, у роботі якої взяли участь керівники району та міста, науковці з Києва, Полтави, Дніпра, завідувачі природничих кафедр університетів та аграрної академії, колеги з ботанічних садів та дендропарків України.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися голова районної державної адміністрації Лариса Звірко, голова районної ради Віра Мартюк, перший заступник голови РДА Сергій Абрамов, міський голова Сергій Волошин, директор Хорольського агропромколеджу Микола Чишко. Студенти коледжу виконали для гостей пісню „Завітайте в Хорольський наш край‟, яка є візитною карткою Хорольщини. Керівники побажали всім учасникам конференції приємних вражень про Хорольщину і плідної, продуктивної роботи.
Виконуючий обов’язки директора Хорольського ботанічного саду, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Володимир Красовський ознайомив учасників конференції з історією створення ботанічного саду, науковими доробками співробітників та подякував усім, хто допомагав створювати наукову установу, хто підтримує її сьогодні і завдяки кому вона відбулася. Слова подяки прозвучали і на адресу районної та міської влади, яка всіляко допомагає Хорольському ботанічному саду. За вагомий внесок у розбудову та збереження об’єктів природо-заповідного фонду України та з нагоди 5-річчя Хорольського ботанічного саду група учасників конференції була відзначена Грамотами голови ради ботанічних садів та дендропарків України та районної державної адміністрації, районної і міської ради.
Радо вітав всіх колег на конференції доцент кафедри екології, охорони середовища та раціонального природокористування Полтавської державної аграрної академії, Заслужений винахідник України Віктор Самородов, який є головою Полтавського відділення Українського ботанічного товариства, членом ради ботанічних садів та дендропарків України. Віктор Миколайович вручив директору вітальну адресу від ради ботанічних садів та дендропарків. Перед учасниками конференції виступили: заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Олександр Ткаченко, завідувач кафедри Полтавського педагогічного університету ім. Короленка, доктор педагогічних наук, професор Валентина Оніпко, яка разом з краєзнавцем Андрієм Козловим презентувала новий збірник наукових робіт, куди ввійшли наукові статті більше 60 авторів та щойно випущену з друку монографію „Хорольський ботанічний сад в системі ландшафтної забудови м.Хорол‟, яку написав Володимир Красовський у співавторстві з Андрієм Козловим.
Вітання учасникам конференції від Всеукраїнської екологічної ліги передала заступник голови Олена Пащенко. Цікавими доробками поділився з присутніми професор кафедри землеробства та агрохімії Полтавської державної аграрної академії Сергій Поспєлов. Щиро привітав усіх гостей поважного зібрання член науково-технічної ради Хорольського ботанічного саду, кандидат сільськогосподарських наук, Заслужений працівник сільського господарства України Григорій Шевель.
Слід відзначити, що всі виступаючі позитивно оцінили роботу Володимира Красовського, без ентузіазму якого і його самовідданості в роботі неможливо уявити історію ботанічного саду. Саме він був одним із тих людей, які дбайливо плекали ідею створення Хорольського ботанічного саду, а ще зміг згуртувати навколо себе колектив однодумців, які дбають про сад і бачать його майбутнє.
За 5 років з часу офіційного відкриття установи Хорольському ботанічному саду вдалося встановити зв’язки з спорідненими науково-дослідними установами та вищими навчальними закладами. Дружні зв’язки сприяють розвитку установи, обміну цінним посадковим матеріалом, проводяться спільні наукові дослідження, результати яких висвітлюються в наукових виданнях. Тісна співпраця поєднує Хорольський ботанічний сад з Полтавською державною аграрною академією, Національним державним педагогічним університетом ім. Короленка, природничим відділенням Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського, Національним ботанічним садом НАН України ім М.М.Гришка, який є науковим куратором установи, Хорольським агропромисловим коледжем, на базі якого і проходила цьогорічна науково-практична конференція. Чимало споріднених наукових установ вже не один рік допомагають один одному, діляться своїми науковими доробками. Працівники Хорольського ботанічного саду підтримують дружні стосунки з Дослідною станцією лікарських рослин у с.Березоточі Лубенського району, Криворудським дендропарком, Устимівською дослідною станцією, Кременецьким ботанічним садом (Тернопільська обл.).
А ще цього дня було багато подарунків для молодих ювілярів, здебільшого дарували книги та молоді деревця, які поповнять колекцію насаджень ботанічного саду. Приємним подарунком стала для установи і картина місцевого художника Миколи Мазуренка, яку власноруч передав автор в дарунок Володимиру Красовському, на що Володимир Васильович відповів, що приміщення установи прикрашає уже не одна картина місцевого художника.
Після пленарного засідання учасники науково-практичної конференції здійснили екскурсію в ботанічний сад, де взяли участь у посадці молоденьких дерев дуба в ознаменування 5-річчя з часу офіційного відкриття Хорольського ботанічного саду. В.о. директора установи Володимир Красовський розповів про багатолітні дуби, які є прикрасою ботанічного саду, а також показав наукову зону установи, де закладено сад субтропічних плодових культур та повідав ще багато-багато цікавого, тому гості з захопленням слухали його розповідь, а ще ділились враженнями про побачене і почуте.
Конференція пройшла в дружній, теплій атмосфері і, сподіваємось, залишила у гостей приємні, позитивні враження про гостинну хорольську землю і про людей, які на ній працюють. А Хорольському ботанічному саду бажаємо процвітання, хай повниться колекція зелених насаджень, які милуватимуть око відвідувачів ботанічного саду. Здоров’я співробітникам Хорольського ботанічного саду і нових наукових доробків!

Наверх ↑