Хорольська громада вшанувала Героїв Небесної Сотні

20 лютого – особлива пам’ятна дата для українського народу. Чотири роки тому загинули наші співвітчизники, що прийшли на Майдан відстоювати європейське майбутнє нашої держави. Представників різних етносів, віросповідань, вихідців зі Сходу і з Заходу, Півночі об'єднала спільна Батьківщина і сповнене гідності бажання бачити її в числі розвинених європейських країн.

Найактивніші учасники акції протесту відчайдушно, з особливим запалом захищали ідеали демократії, відстоювали права і свободи людини, європейське майбутнє України. 18-21 лютого 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинуло понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – саме 20 лютого.
З нагоди скорботної дати, коли згасли полум’яні серця відважних патріотів, національних революціонерів, у Хоролі відбулися меморіальні заходи. Вони розпочалися о 10.00 год. біля пам’ятника Т.Г.Шевченку, де встановили тематичний банер з портретами Героїв, в тому числі, трьох загиблих земляків-полтавців. Патріотичний захід, приурочений вшануванню пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні, відбувся з особливим патріотичним піднесенням. Вшанувати подвиг загиблих Героїв прийшли голова районної ради В.А.Мартюк, в.о. голови райдержадміністрації С.Г.Абрамов, міський голова С.М.Волошин, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутатського корпусу, державні службовці, делегації від підприємств, установ, організацій, ветерани, учнівська й студентська молодь, представники громадськості. Звертаючись до присутніх, керівники району та міста говорили про те, що сьогодні вся Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні – людей, які віддали найдорожче - власні життя, заради нової України! „Ми низько вклоняємося і героям, що полягли, і тим, хто сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет та цілісність нашої України. Їх подвиг є неоціненним для України, пам'ять про полеглих героїв житиме вічно! Боляче, що гинуть кращі сини українського народу. Сьогодні ми вшановуємо їхню пам'ять. Будьмо гідні їх подвигу, бережімо Україну, бо вона в нас одна. Ми повинні свято вірити, що на нашу українську землю скоро прийде мир, бо такий народ, як наш, заслуговує на те, щоб жити в мирі і будувати успішну країну‟. Від громадськості на мітингу виступив А.Ф.Ящук, який сказав, що Герої Майдану назавжди залишаться з нами, з ними в серці ми будуватимемо нову європейську державу.
Присутні на заході, в знак скорботи, поклали до тематичного банеру з портретами Героїв червоні гвоздики і вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих у боротьбі за українську, незалежну, європейську державу. Пом’янули і Героїв АТО, які полягли смертю хоробрих за рідну Україну.
Життя цих людей обірвалося під час Революції гідності задля суспільної справедливості і щасливого майбутнього. Тож пам’ятаймо Героїв, вічна їм слава!
Цього ж дня в районному будинку культури відбувся тематичний захід „Небесна Сотня варти не складає‟. Всі небайдужі змогли долучитися до участі у районному заході та вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за вільну, соборну Україну та її європейський вибір!