Хорольська громада разом з українською та світовою спільнотою вшанувала пам'ять в’язнів фашистських концтаборів

Сьогодні, 11 квітня 2018 року, хорольська громада разом з українською та світовою спільнотою вшанувала пам'ять в’язнів фашистських концтаборів.Для хорольців Міжнародний день визволення жертв нацистських таборів смерті має особливе значення, адже на території міста Хорола був розміщений у часи Другої світової війни один з найбільших концентраційних таборів – «Хорольська яма». За той час загинуло понад дев’яносто тисяч військовополонених,

прах яких нині покоїться в братських могилах. Хоча точну кількість жертв невідомо й донині, це вражаюча кількість людських жертв... Відомо шість братських могил на території Хорола, найбільша з яких знаходиться на території цегельного заводу.
З нагоди пам’ятного дня в районному центрі відбулися жалобна хода та покладання квітів до Меморіального комплексу «Хорольська яма». Колону учасників районного заходу очолили керівники району та міста: голова РДА Лариса Звірко, голова районної ради Віра Мартюк, міський голова Сергій Волошин, перший заступник голови РДА Сергій Абрамов, заступник голови районної ради Роман Гловацький, заступник міського голови Яна Карманська, керівник апарату РДА Ірина Штейнберг, голова районної ветеранської організації Дмитро Андрійович Кражан. Разом з очільниками районної та міської влади, депутатами, в колоні пройшли представники підприємств, установ і організацій міста, педагогічні та студентські колективи Хорольського агропромислового коледжу Полтавської державної аграрної академії, Хорольського міжрегіонального центру професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців, представники громадськості та ЗМІ. Прикрасили колону дівчата та хлопці в українському вбранні. Після покладання квітів до Меморіалу  з написом «90 000 жертв концтабору Хорольська яма» учасники заходу вшанували закатованих за колючим дротом військовополонених хвилиною мовчання під лунке звучання скорботних дзвонів.
По завершенню заходу керівники району відвідали районний краєзнавчий музей, де оглянули оновлену тематичну експозицію.
В роки Другої світової війни фашистськими катами було створено понад 14 тисяч концтаборів, ґетто, тюрем, таборів для військовополонених. В цих нацистських катівнях фашисти насильно утримували і знущались над мільйонами людей – чисельність в’язнів перевищує 20 мільйонів людей із 30 країн світу, з них 12 мільйонів загинуло, в тому числі 2 мільйони дітей і понад 2 мільйони радянських військовополонених.
Будемо жити і пам’ятати жахіття минулих років, щоб ніколи не допустити для себе і наступних поколінь подібні катування і тортури, свавілля і знущання, цинізм і звірячу агресію!
Пам’ятаймо зі скорботною жалобою про страшні епізоди минулих років, про страшні муки тих людей, які були спалені пекельним полум’ям крематоріїв або навіки залишилися безіменними у сирій землі братських могил.