Хорольщина відзначила День Незалежності України

24 серпня в районному центрі відбулися урочисті заходи з нагоди 28-ї річниці здобуття Україною незалежності. Ця подія стала для всіх нас знаковою і доленосною, вона розпочала новий відлік часу української історії. Органи виконавчої влади разом з місцевим самоврядуванням провели велику підготовчу роботу задля того, щоб заплановані заходи пройшли на високому організаційному рівні і мали належне змістовне наповнення.

І, дійсно, формат і зміст проведених святкових заходів мав позитивний суспільний резонанс, максимально сприяв консолідації всіх, хто відчуває себе справжнім українцем, хто щиро вболіває за свою державу і мріє про її щасливе майбутнє, а ще вносить свій посильний вклад у спільну справу розбудови української державності.
Свято проходило на центральній площі міста, де було людно і неймовірно урочисто. Територіальні громади радо і гостинно зустрічали гостей свята у виставкових павільйонах, де демонструвались їх здобутки. Поряд з громадами розташувались ще кілька павільйонів, господарі яких широко презентували свої творчі доробки. Порадували своєю креативністю районний центр дитячої та юнацької творчості, районний краєзнавчий музей, центральна районна бібліотека, Хорольський агропромисловий коледж, Міжрегіольний центр професійної перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців, дитячо-юнацька спортивна школа, заклади загальної середньої освіти. Виставкові матеріали, представлені на святі, широко продемонстрували ту велику повсякденну роботу, яку проводять колективи, виховуючи молоде покоління в дусі патріотизму, любові до України, поваги до її історії та культури і прививаючи дітям необхідні навички, такі необхідні в повсякденному житті. Цікавими були презентаційні стенди про історію Хорольщини, підготовлені районним краєзнавчим музеєм. Привернули увагу і вироби обдарованих майстрів, представлені на виставці декоративно-ужиткового мистецтва. Особливий інтерес до представлених експозиційних матеріалів важко було не помітити.
Свято продовжилось урочистими привітаннями керівників. Щирі слова вітань прозвучали від голови райдержадміністрації Лариси Звірко та міського голови Сергія Волошина. Керівники вручили посвідчення громадянам, портрети яких занесені на районну Дошку пошани. З метою вшанування осіб, які внесли вагомий вклад у соціально-економічний, культурний, науково-технічний розвиток, активну участь у громадській та інших сферах діяльності, виховання громадян у дусі поваги і вдячності до заслуг шанованих громадян, розпорядженням голови РДА на районну Дошку пошани цьогоріч занесені портрети 25 осіб та двох трудових колективів - Хорольського агропромколеджу (директор Микола Чишко) та СВК «Перемога» (голова правління Анатолій Пасюта).
Рідним захисників України, які пожертвували життям при захисті територіальної цілісності і суверенітету країни та при виконанні військового обов’язку, на урочистому заході було вручено відзнаки, посвідчення та сертифікати про присвоєння звання «Почесний громадянин Хорольського району». Почесні звання загиблим воїнам присвоєно посмертно рішеннями 32-ї, 33-ї сесій Хорольської районної ради.

Нагрудні знаки про присвоєння звання "Почесний громадянин Хорольського району" та свідоцтва про занесення до Книги пам’яті Полтавської обласної ради батькам загиблих захисників територіальної цілісності й суверенітету України вручили керівники. Присвоєні посмертно нагороди військовослужбовця ООС Андрія Корни вручено батьку загиблого - Миколі Корні, учасника АТО Андрія Деребченка – матері Тетяні Палкіній, учасника АТО Євгенія Живенка – матері Раїсі Живенко, учасника АТО Сергія Сергієнка – матері Лідії Сергієнко та загиблого при виконанні службового обов’язку Сергія Терешка – батьку Олександру Терешку.

Урочистості з нагоди державного свята – Дня Незалежності України продовжились святковим концертом за участю кращих самодіяльних колективів та виконавців. «Моя Україна – єдина та вільна», ця назва святкового дійства стала справжнім виразом нашої сутності. Всі присутні змогли насолодитися мелодійним співом учасників концерту та святковими хореографічними композиціями.
На завершення святкового дійства всі охочі ще й змогли отримати позитивні емоції і заряд енергії від рок-гурту «DANS-BAND» із міста Суми, виступ якого публіка зустрічала з особливим запалом.
З нагоди Дня Незалежності зичимо всім миру і достатку. Хай не покидає нас віра у світле майбутнє рідної держави. Плекаймо незалежність і бережімо її територіальну цілісність! Хай у нашому спільному домі панує злагода і добро! Щасти всім нам! Зі святом тебе, хорольська громадо!