Хорольці відзначили День пам’яті та примирення

8 травня Україна відзначила День пам’яті та примирення. Меморіальні заходи з цієї нагоди відбулися і в районному центрі. Розпочалися вони покладанням квітів на місця поховань загиблих учасників АТО Андрія Деребченка та Сергія Сергієнка. Могили побратимів відвідали демобілізовані учасники АТО разом з представниками районної організації ТСОУ.

З 9-00 год розпочався тематичний авто- і велопробіг, маршрут якого проліг до братських могил та місць поховань жертв нацизму, що знаходяться на території районного центру. Організатором велопробігу виступив відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, до участі в заході долучилась і районна організація ТСОУ. Пробіг фінішував біля  братської могили 37 000 жертвам нацизму, де відбулося урочисте покладання квітів за участю керівників району та міста, представників депутатського корпусу, учасників АТО, державних службовців, громадськості. Вінки та квіти до обеліску поклали: голова районної ради В.А.Мартюк,  виконувач обов’язків голови РДА С.Г.Абрамов, міський голова С.М.Волошин, заступник голови районної ради Р.М.Гловацький, заступник міського голови Я.Ю.Карманська, керівник апарату РДА І.О.Штейнберг. По завершенню заходу керівники побували в Хорольській гімназії, де поклали квіти до меморіальної дошки Сергія Терешка, який загинув при виконанні військового обов’язку та пам’ятного куточка Євгенія Живенка,  померлого учасника АТО.
Цього ж дня голова районної ради В.А.Мартюк, в.о.голови РДА С.Г.Абрамов,  міський голова С.М.Волошин, заступник міського голови Я.Ю.Карманська та голова районної організації ветеранів Д.А.Кражан побували на урочистій лінійці у Вишняківській ЗОШ, де разом з учасниками заходу, матір’ю загиблого учасника АТО Андрія Деребченка Т.М.Палкіною вшанували пам'ять всіх загиблих у Другій світовій війні та загиблих земляків-учасників АТО, поклавши квіти до меморіальної дошки Андрія Деребченка.
За доброю традицією в переддень Дня Великої Перемоги, в День пам’яті та примирення керівники відвідали ветеранів-фронтовиків Миколу Федоровича Гончаренка з Вишняків та Володимира Петровича Горба, привітали їх зі святом та вручили святкові подарунки.
Після відвідин ветеранів керівники побували на братських могилах військовополонених, що загинули в концентраційному таборі „Хорольська яма‟. Вони поклали квіти до пам’ятників жертвам нацизму біля нафтобази, елеватору, двох обелісків біля цегельного заводу, пам’ятника солдату Степану Петровичу Кісельову, який загинув при визволенні Хорола у 1943 році, а також до підніжжя Меморіальних комплексів „Вічний вогонь‟ та „Хорольська яма‟, що знаходяться  на місці поховань жертв нацизму та вшанували пам'ять всіх загиблих у Другій світовій війні хвилиною мовчання.