Добро починається з тебе

Відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед людьми з обмеженими фізичними можливостями, що потребують захисту та підтримки. Люди з особливими потребами – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі трагедії, окремі людські надії. На щастя, поряд з ними є ті, хто хоче допомогти, і хто допомагає.

Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Не дивно, що в давні часи і навіть аж до сучасної історії у людей, яких ми зараз відносимо до категорії - люди з обмеженими фізичними можливостями, було дуже мало шансів на виживання взагалі. Це страшна правда - завжди і у всі часи турбота про людей з інвалідністю переважно трималася на щирій добрій волі окремих людей. Які шанси сучасних людей з інвалідністю на благополучне виживання без сторонньої допомоги зараз? Шанси не змінилися, їх просто немає.
Вони не вимагають до себе жалю, тому що, як ніхто давно усвідомили, що -це шлях в нікуди. Вони пристосовуються як можуть з усіх своїх сил. Так сталося, адже на їх місці могла би опинитися будь-яка інша людина. І для їх виживання не потрібно щось особливе, лише елементарне - можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві і відчувати себе звичайними людьми, як і всі ми .
Саме тому проведення Міжнародного дня осіб з інвалідністю дає можливість швидше змінити ставлення громадськості до соціальної ролі інвалідів, усунути перешкоди на шляху до їх повноправної участі в усіх сферах життя.
Так, значну роботу з надання різних видів соціальних послуг інвалідам здійснює територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Хорольської районної державної адміністрації при якому створено 3 відділення, спеціалісти яких, завжди готові прийти на допомогу не тільки із порадою, а і конкретно запропонувати ту чи іншу послугу. З початку року на соціальному обслуговуванні в територіальному центрі перебуває 542 особи з обмеженими фізичними можливостями. Відділенням соціальної допомоги вдома соціальними робітниками надано соціально-побутові послуги 77 інвалідам різних категорій, в т.ч. інвалідам війни 6 особам, що потребують сторонньої допомоги, соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в домашніх умовах згідно з медичними висновками.

Відділенням денного перебування з початку року обслужено 170 осіб з обмеженими фізичними можливостями. З метою виявлення та сприяння розвитку різнобічних інтересів та потреб інвалідів працівниками відділення постійно в складі мультидисциплінарної команди здійснюються виїзди до віддалених населених пунктів, що сприяють їх інформуванню та допомагають в різних життєвих ситуаціях. Також проводяться цікаві тести, які допомагають знайти правильне рішення в ситуації, яка склалася, або визначити певні риси поведінки, характеру та інше. Психологом проводяться індивідуальні та групові заняття, бесіди, тренінги.
З початку року послугою соціального таксі скористалося 19 осіб з обмеженими фізичними можливостями яким надано 52 послуги. Для перевезення інвалідів-візочників використовується спеціальний автомобіль, обладнаний гідравлічним підйомником.

Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги обслужено 154 інваліди всіх категорій, яким надано 1687 послуг: перукаря, швачки, послуга прання та сушки, скошуванню трави, розпилюванню дров, дрібному ремонту будівель, сільськогосподарських робіт, видача натуральної та гуманітарної допомоги. При цьому ж відділенні працює пункт прокату засобів реабілітації, який надає у тимчасове користування засоби пересування і реабілітації: палиці, милиці, ходунки, інвалідні візки, сидіння для ванн, туалетні стільці та ін. На сьогоднішній день такою послугою скористалось 39 осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Робота територіального центру спрямована на відновлення порушених чи втрачених функцій організму людини, виявлення та активізацію компенсаторних можливостей організму задля повернення людини до активного повноцінного життя. Даний контингент громадян не має іншої змоги де зібратися, просто поспілкуватися, отримати більше і кращої якості соціально-медичні послуги.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть люди з інвалідністю, а вони потребують допомоги та підтримки.
Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.
Хочеться подякувати всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього.