Державна служба зайнятості – роботодавцям! Послуги роботодавцям надаються безоплатно

Надання послуг роботодавцям– один з пріоритетних напрямків діяльності Державної служби зайнятості. Що стоїть за цією фразою? Соціальне партнерство, засноване на взаємовигідній співпраці тасоціальній відповідальності. Адже мета у нас одна: досягнення загального блага громадичерез забезпечення продуктивної зайнятості в регіоні та країні в цілому.

Роботодавці впроваджують господарську діяльність, створюють чи зберігають (що не меш важливо!) робочі місця,заробляють самі та надають таку можливість своїм працівникам,сплачують податки в державний бюджет і розвивають економіку.
Побудова довірливих стосунків із роботодавцем, обізнаність про його кадрові потреби, специфіку економічної діяльності; підбір унікального комплексу послуг відповідно до його запиту; надання послуг на високопрофесійному рівні з залученням сучасних засобів комунікації - такі функціональні завдання  ставить перед собою Державна служба зайнятості.
Для досягнення зазначених цілейслужба зайнятості пропонує роботодавцям широкий спектр безоплатних послуг,серед яких особливої уваги заслуговують: рекрутинг, професійне навчання працівників, аутплейсмент, інформаційно-консультаційні послуги.
Зупинимось більш детально на кожній із них.
Так,рекрутинг включає:
• консультування щодо специфіки локального ринку праці;
• вивчення кадрових потреб роботодавця (поточних і перспективних );
• визначення вимог до кандидатів та умов найму;
• пошук та підбір персоналудля тимчасових робіт чи постійного працевлаштування
У разі, коли роботодавець зацікавлений у підвищенні кваліфікації чи спеціалізації наявних та майбутніх працівників, доречною стає послуга служби зайнятості професійне навчання персоналу, а саме:
• організація стажування на робочому місці кандидатів з числа безробітних;
• проведення для працівників курсів цільового призначення;
• організація підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації безробітних  відповідно до потреби роботодавців.
В ситуаціїзапланованоговивільненнячизвільненняпрацівників актуальності набуває послуга аутплейсменту, що передбачає:
•консультуваннякерівництващодоваріантівбезконфліктногозвільненняпрацівників;
• консультуванняпрацівниківщодоїхподальшогопрофесійного самовизначення й працевлаштування;
• допомога працівникам в складанні резюме, супровідних листів, проходженняспівбесіди.
• пошук підходящої роботи.
Інформаційно-консультаційна допомогастане в нагоді, коли планується розширення господарської діяльності або реалізація нових бізнес-проектів.
• консультування з питань провадження власної справи;
• інформування про актуальний стан ринку праці, наявний соціально-трудовий потенціал регіону та його розподіл за різними критеріями: фахом, освітою, локацією тощо;
• надання доступу до каталогу вільних виробничих і невиробничих приміщень.
Державна служба зайнятості на своєму сайті https://www.dcz.gov.ua/ надаєроботодавцямможливість самообслуговування та швидкого пошуку необхідної інформації з питань зайнятості. Он-лайн-сервіс «Електронний кабінет роботодавця»,розміщений на сайті,дозволяє дистанційно:
• подавати звітність до центру зайнятості;
• створювати оголошення про наявні вакансії;
• переглядати стан укомплектування заявлених вакансій та кількість претендентів на роботу за направленням служби зайнятості;
• моніторити договори на організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру, працевлаштування після професійного навчання,
• здійснювати самостійно пошук актуальних резюме шукачів роботи та інше.
Для зручності своїх клієнтів, служба зайнятості представлена також в найпопулярніший на сьогодні соціальній мережі Facebook. До речі, на сторінці Полтавського обласного центру зайнятості у Facebookможна ознайомитись з новинами обласної служби та отримати цікаву інформацію.
Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями https://pol.dcz.gov.ua/ та https://www.facebook.com/www.dcz.gov.ua.pol