Делегація Хорольщини взяла участь в обласних скорботних заходах з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору

Делегація Хорольщини на чолі з виконувачем обов’язків голови РДА Сергієм Абрамовим взяла участь в обласних скорботних заходах з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору. Традиційно захід відбувався біля одного з перших Меморіалів жертвам голодоморів, спорудженого на початку 90-х минулого сторіччя. Україна тричі пережила голодомор, втративши при цьому від 7 до 9 мільйонів громадян, з них - 1 мільйон дітей. Сьогодні злочин голодомору визнали 23 країни світу.

Скорботу ходу до Меморіалу очолив заступник голови Полтавської облдержадміністрації Микола Білокінь. У колоні – керівники районів та міст області, депутати обласної та районних рад, державні службовці, представники громадськості, духовенства, делегації із районів області. Тримаючи квіти і хлібні колоски, учасники ходи пройшли до дзвону народної пам’яті, який височіє на насипному кургані. Всі, хто долучився до участі в скорботному заході, не втримували сліз.
Учасники заходу схилили голови перед світлою пам’яттю невинно убієнних та вшанували їх хвилиною мовчання. До височенного Кургану Скорботи, землю на який звозили з усіх куточків України, лягли живі квіти з колосками пшениці.
Поминальну службу відслужили за упокій безневинно померлих у Мгарському Спасо-Преображенському монастирі та усіх українських церквах. Віруючі поставили свічки їхнім душам. Цього ж дня тисячі українців долучилися до загальнонаціональної акції і запалили свічки у своїх вікнах в знак жалоби за померлими під час голоду.
Голодомор 1932-1933 років – болюча сторінка української історії. Це наша пам’ять і наш біль, а ще засторога. Хай подібні трагедії обминають не лише Україну і її народ, а й усіх людей, що живуть на Землі.