9 Травня на Хорольщині відзначили День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Зі сльозами радості та скорботи у районному центрі відзначили 73-ю річницю Великої Перемоги у Другій світовій війні. Заходи розпочалися урочистою ходою, що пройшла під звуки Новоаврамівського духового оркестру центральною вулицею від районного комісаріату до Меморіалу “Вічний вогонь”. Попереду дівчата в українському вбранні, що тримають вінок. У святковій колоні, прикрашеній Державними прапорами, гірляндами, - керівники району та міста,

представники депутатського корпусу,колективи підприємств, установ, організацій, навчальних закладів, державні службовці, представники військкомату та воїни АТО, учні та студенти, громадськість. На їх грудях майорять квітки маку – символи Перемоги. Вздовж руху колони у святковому вбранні з живими квітами та портретами рідних-фронтовиків вишикувались школярі.

Вінки, гірлянди та квіти до пам’ятника 37 тисяч жертвам нацизму та до Алеї слави землякам - Героям Радянського Союзу поклали перші керівники району та міста, учні, громадськість.
Біля Меморіалу “Вічний вогонь”учасників ходи зустрічали ветерани-фронтовики, діти війни, жителі та гості міста. Керівники разом з громадськістю поклали квіти до підніжжя Меморіального комплексу.
Зі святковими привітаннями до ветеранів, учасників заходу, всіх присутніх звернулися голова Хорольської районної ради Віра Мартюк, в.о. голови райдержадміністрації Сергій Абрамов, міський голова Сергій Волошин, голова президії ради районної Організації ветеранів України в Хорольському районі Дмитро Кражан, військовий комісар Хорольського райвійськкомату Станіслав Пилипенко, учасник АТО Володимир Карпенко.
Від імені депутатського корпусу обласної ради, себе особисто звернувся до ветеранів і всіх присутніх депутат Полтавської обласної ради Фахраддін Мухтаров. Він висловив слова поваги та вдячності ветеранам за той величний подвиг, який вони здійснили у роки Другої світової війни та вручив грошові винагороди кожному ветерану.
…Хвилина мовчання. Наче ввесь світ завмирає, віддаючи данину пам'яті тисячам невинних жертв Другої світової війни. Ми звертаємося до них, говорячи – ми пам’ятаємо, шануємо, приклоняємося перед вашим подвигом. Пам'ять про вас вічно житиме у наших серцях. Вічна вам пам'ять і шана.
Із віршовано-пісенними, танцювальними номерами-присвятами ветеранам і всім тим, хто наближав Перемогу над фашизмом, виступили маленькі вихованці ДНЗ «Яблунька» та студенти Хорольського агропромислового коледжу.

Об 11-00 год. на центральній площі міста розпочалися спортивні змагання під назвою „Перемога одна на всіх‟, організовані клубом  „Спарта‟, що діє при районній організації ТСОУ. Переможців змагань відзначені Кубками, іменними сертифікатами та медалями.Програму святкових заходів до Дня Перемоги завершив великий святковий концерт на центральній площі міста під назвою „Перемога в серцях поколінь‟. Програму свята підготували і провели районний будинок культури та дитяча музична школа. В концерті взяли участь кращі аматорські колективи та виконавці. Після концерту всі бажаючі змогли переглянути фільм „Кіборги‟, ініціатором перегляду якого виступила районна організація „Молодіжний парламент Хорольщини‟.

З Великим святом Перемоги Вас, шановні хорольці!