8 Травня Україна відзначає День пам’яті та примирення

8 Травня  Україна відзначає День пам’яті та примирення. 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня днями пам’яті і примирення і запропонувала всім державам, організаціям системи Організації Об’єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відзначати ці дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни.

Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і в таборах смерті, в містах і селах. Всі ми в неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої світової війни та вшановуємо звитягу всіх тих, хто чинив опір страшному злу минулого століття – нацизму.
Вшановуючи ветеранів війни, ми усвідомлюємо, що без їхнього подвигу не було б ні сучасної Європи, ні нашої України. Ці пам’ятні дати підкреслюють головну цінність – людське життя. Адже шляхетність вчинків не залежить від громадянства та національності. Підтвердження цьому – наше буремне сьогодення. Ми захоплюємося стійкістю та мужністю героїв, які боронять цілісність нашої країни від ворога на східному кордоні.
З нагоди пам’ятного дня зичимо всім хорольцям здоров’я, благополуччя, родинного тепла і довгих мирних років життя у квітучій Україні! Миру, злагоди і добробуту нашій країні та кожній українській родині!