31 січня виконувач обов’язків голови РДА Сергій Абрамов зустрівся та поспілкувався з педагогічним колективом Центру на чолі з директором Тамарою Горбенко

Версія для друкуВерсія для друку

В системі освіти  позашкільна освіта займає своє особливе місце. ЇЇ метою є розвиток здібностей дітей та молоді, здобуття ними первинних професійних знань, вмінь і навичок, необхідних для їх соціалізації, подальшої самореалізації та професійної діяльності. Одним із закладів позашкільної освіти в районі є Хорольський районний центр дитячої та юнацької творчості, який утримується за кошти районного бюджету.

31 січня виконувач обов’язків голови РДА Сергій Абрамов зустрівся та поспілкувався з педагогічним колективом Центру на чолі з директором Тамарою Горбенко. У ході спілкування  керівники гуртків та секцій, що працюють при районному центрі дитячої та юнацької творчості, продемонстрували Сергію Гавриловичу здобутки своїх вихованців та показали кілька кращих творчих робіт, зроблених дітьми саморуч. Оглянувши представлені роботи та заслухавши розповіді педагогів про гуртківців, керівник схвально оцінив роботу власне як самого центру, так і всіх керівників гуртків та їх вихованців. Продемонстровані роботи дуже сподобались Сергію Гавриловичу. Він щиро подякував всім за ту роботу, яку роблять педагоги Центру для наших дітей, розвиваючи їх вміння і здібності і побажав успішної роботи і надалі.
У ході ділової розмови неодноразово підкреслювалось, що позашкільна освіта  – це шанс для розвитку дітей із соціально незахищених категорій, яким вкрай потрібна підтримка і захист держави, адже  навчання у центрі безкоштовне, оскільки він утримується повністю за кошти районного бюджету. Крім того, заклади позашкільної освіти є і залишаються осередками усієї організаційно-масової роботи з дітьми, закладами, що забезпечують їх змістовне дозвілля.
Основними напрямками діяльності  Хорольського районного Центру дитячої та юнацької творчості є: гурткова робота, робота з обдарованими дітьми, організаційно-масова та оздоровча робота.
Гуртки, секції, студії, товариства, різні творчі об’єднання – це найбільш розповсюджені форми колективно-групових занять з дітьми в закладах позашкільної освіти. Найтиповіший у цьому переліку – гурток, який є джерелом дитячої творчості. Тому, основною формою роботи центр обрав саме гурткові заняття.
У Центрі організовано роботу 31 різного за профілем гуртків /46 груп/, у яких навчається 856 учнів. З метою широкого залучення учнів до гурткової роботи у вересні щорічно проводиться День Центру дитячої та юнацької творчості у навчальних закладах освіти району, де проводяться виставки виробів, зустрічі з учнями, класними керівниками, майстер-класи. Сьогодні гуртки центру працюють на базі 4 міських (22 гуртки/34 груп) та 8 сільських закладів освіти (8 гуртків/8 груп).
Для наймолодших дітей організовано роботу гуртка народної творчості «Пізнайко» на базі ЗДО «Яблунька». Там працює 4 групи (40 вихованців).
Музичний профіль представлений вокальними гуртками. Юні аматори сцени, вихованці вокального гуртка «Мелодія» (Мартьян Л.М.). та естрадного співу «Тоніка» (Гаркавенко С.І.) зачаровують своїм співом, беруть активну участь у районних, зональних та обласних конкурсах, де завжди здобувають призові місця.
Декоративно-прикладний та ужитковий профіль користується найбільшою популярністю серед школярів району, адже він вчить дітей творити навколо себе красу, переносити її у сучасний побут. Чудовий світ оберегу, бісероплетіння, мушлів, солоного тіста, полімерної глини, кулінарії  відкривають гуртки народної творчості, «Майстриня» (Шепель А.В.), «Соняшник», «Пізнайко» (Іщенко Н.О.), «Берегиня» (Книжова М.О.), тістопластики «Веселе тісто» (Потерайло Н.М.), народної іграшки «Вернісаж» (Музиченко Н.О.), вишивки бісером «Дивоцвіт» (Гнаток Р.С.), кулінарії «Смак» (Шепель А.В.), бісероплетіння «Сходинки» (Русин Т.І.). Тут можна оволодіти одним із найдавніших видів мистецтва – художньою вишивкою: гурток «Рушничок» (Чех Олена Ф.),  соломоплетінням гурток виробів із соломи «Колосок» (Петровська Л.М.), різьбленням по дереву «Умілець» (Чех І.Ф.), розписом писанок, малюванню : гуртки образотворчого мистецтва «Палітра» (Чех І.Ф.) та «Колорит» (Лобода Ю.В.), ткацтвом на гуртках  «Барви» та «Сонцеграй» (Гудова К.Б.).
Науково-технічний профіль формує технічно та технологічно освічену особистіть, підготовлену до життя і активної трудової діяльності. Вихованці гуртків основ столярної справи «Столярок» (Маюренко В.М.) втілюють свої фантастичні винаходи у конструюванні машин, іграшок, столярних виробів. На заняттях гуртка картингістів «Юніор» (Одинець О.А.) та автомобільного «Азбука безпеки» (Чемерис В.М.) вихованці навчаються азів водіння картингу та автомобіля. Опановують нові види мистецтва квілінгу та ізонитки на заняттях гуртка «Равлик», «Павутинка» (Шепель А.В.). Оригамі є потужним засобом розвитку інтелекту дитини. Цій старовиній техніці складання різноманітних фігур із квадратів паперу вчаться вихованці на заняттях гуртка оригамі «Журавлик» (Книжова М.О.).
Гуманітарний профіль представляє гурток виразного читання «Ластівка» (Рябенко С.М). Вихованці є учасниками та призерами районних та обласних конкурсів, масових заходів.
Еколого-натуралістичний профіль вчить безпосередньому спілкуванню з природою. Заняття у гуртку «Екос» (Ганзенко Н.В.) сприяють збереженню довкілля, хвойних насаджень, примноженню краси рослинного та тваринного світу Хорольщини.
Краєзнавчо-туристський профіль є найважливішою ланкою у прищепленні вихованцям любові до рідного краю. Подорожують туристськими маршрутами Хорольщини, проводять краєзнавчу роботу по рідному краю, знайомляться з технікою спортивного туризму  вихованці гуртка «Альмагест» (Цюра С.О.) та «Пам’ять» (Зубченко Л.І.).
Військово-патріотичний профіль представлений гуртком «Горизонт» (Тищенко Т.А.), мета якого: формування та розвиток повноцінної особистості, гармонійної людини, патріота Батьківщини.
Усе це маленькі кроки на великому шляху національного самовідродження.
Як результат співпраці вихованців та керівників гуртків вихованці Хорольського районного Центру дитячої та юнацької творчості є  призерами районних, обласних та Всеукраїнських конкурсів.

Ось лише деякі з переможців конкурсів.

п/п

Прізвище, ім’я

Гурток

Назва конкурсу

Місце

1.

Покотило Ірини

(Музиченко Н.О.)

гурток народної іграшки «Вернісаж»

Районний конкурс творчих робіт «Якби я був головою громади»

І

 

п/п

Прізвище, ім’я

Гурток

Назва конкурсу

Місце

2.

Мельникова Вероніка

(Гаркавенко С.І.)

гурток естрадного співу «Тоніка»

Районний конкурс «Хорольські зірочки»

ІІ

3.

Сурмач Давид

(Книжова М.О.)

гурток  оригамі «Журавлик»

 

Обласна виставка-конкурс  декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край»

І

4.

Данильченко Вікторія

(Музиченко Н.О.)

гурток народної іграшки «Вернісаж»

Обласна виставка-конкурс  декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край»

ІІ

5.

Брусова Юлія

(Іщенко Н.О.)

гурток народної творчості «Соняшник»

Обласний конкурс на краще одине дерево «Нашому роду нема переводу»

 

ІІІ

6.

Богдан Валерія, Васильченко Еліна, Головня Вікторія, Третяк Дар’я

(Стойко О.В.)

ХРЦДЮТ,

районна рада старшокласників «Темп»

 

Обласний конкурс ігрових програм «Територія гри»

ІІІ

7.

Сурмач Давид

(Книжова М.О.)

гурток  оригамі «Журавлик»

 

Обласний конкурс

юних фотолюбителів «Моя Україна»

І

 

 

8.

Сурмач Артем

 (Книжова М.О.)

гурток  оригамі «Журавлик»

 

 

Обласний конкурс

юних фотолюбителів «Моя Україна»

ІІ

 

9.

Денисенко Анастасія

(Мартьян Л.М.)

вокальний гурток «Мелодія»

 

Обласний пісенний конкурс «Душі пісенної криниця»

 

ІІІ

10.

Наурзбеков Богдан

(Ганзенко Н.В.)

гурток  еколого-натуралістичного напрямку «Екос»

 

Всеукраїнський

конкурс

винахідницьких і

раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму

ІІ

 

11.

Сурмач Давид

(Книжова М.О.)

гурток  оригамі «Журавлик»

 

Всеукраїнська

виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» за роботу

ІІ

 

Ми щиро раді за вихованців центру, за їхні здобуті перемоги і досягнення. Бажаємо і в подальшому всім вихованцям креативних робіт і нових творчих доробків. Порадіємо разом з ї батьками і наставниками за наших талановитих дітей. Додамо, що завдяки розумінню з боку депутатського корпусу районної ради на утримання закладу позашкільної освіти постійно виділяються кошти з районного бюджету. Лише впродовж останнього часу для Хорольського районного центру дитячої та юнацької творчості було придбано музичну апаратуру для озвучення, ноутбук, комп’ютерну та копіювальну техніку, кольоровий фотопринтер, відремонтовано каналізаційну систему в приміщенні Хорольського НВК, де на даний час працює позашкільний заклад.

Наверх ↑