3 січня виконувач обов’язків голови РДА Сергій Абрамов провів оперативно-розпорядчу нараду. Розглянуті результати проведеної інспекторської перевірки ряду об’єктів на предмет дотримання правил протипожежної безпеки

23 січня виконувач обов’язків голови РДА Сергій Абрамов провів оперативно-розпорядчу нараду з питання: „Про додержання та виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки об’єктів, підвідомчих Міністерству освіти і науки України на території Хорольського району“.

У роботі наради взяли участь: голова районної ради Віра Мартюк, начальник районного сектору ДСНС Віктор Галкін, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Ірина Потерайло, керівники та службовці структурних підрозділів райдержадміністрації, директори та завідувачі закладів загальної середньої та дошкільної освіти, відповідальні за протипожежну безпеку.
У ході наради головуючий на засіданні Сергій Абрамов ознайомив присутніх з результатами проведеної перевірки інспекторським складом Хорольського районного сектору ГУ ДСНС України у Полтавській області закладів загальної середньої та дошкільної освіти району щодо додержання та виконання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, виявленими недоліками, що підлягають усуненню.
На оперативно-розпорядчій нараді виступив Віктор Галкін - начальник Хорольського районного сектору ГУ ДСНС Украйни у Полтавській області, який ознайомив учасників наради з наказом Головного управління ДСНС України у Полтавській області від 11.12.2019 року за №425, зупинився на типових порушеннях, виявлених на об’єктах, які підлягали перевірці, та зауважив, що за результатами перевірок складено акти та приписи про усунення порушень і вжито відповідні заходи реагування на керівників установ (зокрема, складено адмінпротоколи). Виявлені порушення правил протипожежної безпеки повторюються з року в рік, а це може привести до швидкого розповсюдження пожежі в разі її виникнення, ускладнити евакуацію людей, вплинути на її гасіння, тому питання приведення у належний протипожежний стан вищевказаних об’єктів є нагальним. Саме тому це питання було винесене на розгляд комісії ТЕБ і НС.
Разом з тим, ряд керівників закладів освіти та відповідальних за протипожежну безпеку фахівців під час обговорення даного питання відзначали, що зазначені в актах зауваження, як то тиск води у мережі, технічний стан пожежних гідрантів знаходяться не в їх компетенції, це питання комунальних служб, які мають утримувати водопровідну мережу та протипожежні споруди на ній.
Зауваження начальником районного сектору ДСНС взято до відома, в подальшому контроль за належним станом всіх протипожежних гідрантів він планує виокремити в окремий напрямок роботи і тримати дане питання на контролі.
Керівники закладів освіти пояснили наявність зауважень на підпорядкованих об’єктах недостатньою проінформованостю з боку фахівців районного сектору ДСНС, на що керівник сектору зауважив, що дане питання буде враховане ним у подальшій роботі.
За результатами розгляду питань порядку денного дані відповідні доручення в.о.голови РДА.