29 вересня - День пам'яті жертв Бабиного Яру

29 вересня - День пам'яті жертв Бабиного Яру. Саме цього дня у 1941-го році в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Ця трагедія стала всесвітнім символом Голокосту. Лише протягом двох днів було знищено більше 33 тисяч людей.
Не уминула стороною ця трагедія і Хорольщину. Розстріл нацистськими окупантами мирних жителів міста Хорол єврейської національності був чітко спланованим продовженням трагедії Бабиного яру. 28 жовтня 1941 року на північній околиці міста Хорол знахабніло, відкрито і без будь-яких звинувачень есесівці розстріляли півтисячі мирних жителів, із котрих 460 були особи єврейської національності.

Трагізм цієї події ще й у тому, що серед страчених євреїв здебільшого були жінки, діти, люди літнього віку, адже чоловіки були мобілізовані до діючої армії і воювали на фронті.
Посадовці райдержадміністрації і районної ради на чолі з Романом Гловацьким і Вірою Мартюк поклали квіти до обеліску жертвам розстрілів.
Усі ми повинні пам‘ятати про злочини нацистського режиму, щоб ніколи знову не допустити його жахливого повторення. Бережімо вічну пам‘ять про невинних.