29 серпня - День пам'яті загиблих учасників АТО

Версія для друкуВерсія для друку

29 серпня -  День пам'яті загиблих учасників АТО

29 серпня в Україні оголошено Днем Пам’яті загиблих учасників АТО — Героїв Іловайської трагедії. Це четверта річниця наймасштабнішої трагедії в історії сучасної України.Представники всіх військових підрозділів, які брали участь в Іловайській операції у 2014 році приїдуть сьогодні на Михайлівську площу міста Києва для того, щоб вшанувати пам’ять загиблих побратимів.

В ці серпневі дні в Україні вшановують пам'ять загиблих українських військових в Іловайську та Дебальцеве.
Саме на ці серпневі дні 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли в результаті протистояння російським військам, українські збройні підрозділи потрапили у вороже оточення, передає Ukr.Media.
Як відомо, бої за важливий стратегічний об'єкт Донбасу - місто Іловайськ, тривали з середини серпня. Українським військовим майже вдалося оволодіти містом, але тут втрутилася російська армія. В плани Москви не входило здавати важливий стратегічний пункт, тому вона кинула проти українців свої регулярні війська. В результаті вторгнення регулярних підрозділів Збройних Сил РФ і їх маршу в напрямку міста Іловайськ батальйони МВС України «Дніпро-1», «Миротворець», «Світязь», «Херсон», «Івано-Франківськ», Нацгвардії «Донбас» і сил сектора «Б» потрапили в оточення. 28 серпня положення наших військових стало критичним. В цей же день Президент Петро Порошенко звинуватив Росію у відкритому збройному вторгненні на Донбас і скасував з цієї причини свій візит до Туреччини.
Згідно зі звітом Міністерства оборони України, вторгнення російських військ на територію України відбувалося протягом 24-29 серпня 2014 року, а загальна кількість контингенту становила 3,5 тис. чоловік особового складу, 60 танків, 320 БМД (БМП), 60 гармат, 45 мінометів, 5 ПТРК.
Між тим, президент Росії Володимир Путін, граючи роль миротворця, 29 серпня запропонував проросійським бойовикам відкрити для українських військових гуманітарний коридор, по якому вони б могли вийти з оточення. Насправді путінський «зелений коридор» став для наших військових справжньою дорогою смерті, адже тоді загинуло чимало українських військових. Протягом трьох років тривають дискусії, і ведеться слідство щодо цієї трагедії. Дані про втрати розрізняються і по цей день. 14 серпня цього року свої висновки оприлюднила Генпрокуратура: 366 українських вояків загинуло, 429 - отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 - потрапили в полон. Уцілілі учасники тих серпневих подій називають ще більшу кількість загиблих.

Під час військових дій на Сході держави загинули наші земляки Андрій Деребченко з Вишняків (загинув 27 серпня 2014 року під Ілловайськом) та Сергій Сергієнко з Новоаврамівки (загинув 22 січня 2018 року під час мінометного обстрілу в станиці Луганська).
Схилімо голови у скорботі за загиблими. Світла пам'ять нашим землякам і всім військовослужбовцям, які загинули на Сході України.

Наверх ↑